Jak wybrać rzeczoznawcę nieruchomości?

 

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale wybór odpowiedniego rzeczoznawcy, który ma wycenić nieruchomość jest bardzo ważną decyzją dla naszego planowanego przedsięwzięcia. W wielu sytuacjach potrzebujemy doświadczonego rzeczoznawcy, który pomoże nam wycenić nieruchomość. Najczęściej taka osoba potrzebna jest nam, gdy zaciągamy kredyt hipoteczny albo dokonujemy sprawozdania finansowego lub nawiązujemy transakcje sprzedaży. Każda operacja związana z nieruchomością powinna być skonsultowane z rzeczoznawcą nieruchomości.

Wysoka jakość usług świadczonych przez rzeczoznawcę nieruchomości

wycena nieruchomości komercyjnychNiestety, ale nadal mało osób zwraca uwagę na prawidłowość całego procesu, podczas którego wyceniana jest nieruchomość. Większość osób zainteresowana jest tylko ostatecznym wynikiem, w którym podana jest konkretna cena za nieruchomość. Zazwyczaj klienci, gdy tylko otrzymają informacje o cenie, która będzie na nich odpowiednia, to zawsze ufają rzeczoznawcy i uważają, że taka wycena jest prawidłowa. Niestety, ale wycena nieruchomości komercyjnych jest dziedziną bardzo specjalistyczną i zwykłej osobie trudno jest ocenić jakość pracy rzeczoznawcy. W takiej sytuacji powinniśmy dokładnie przyjrzeć się, w jaki sposób rzeczoznawca komercyjny wycenia daną nieruchomość, ponieważ jak profesjonalista nie będzie ukrywał informacji za specjalistycznym językiem, tylko dokładnie nam wszystko wyjaśni. Każda osoba, która zatrudnia rzeczoznawcę nieruchomości do wyceny domów komercyjnych, powinna poznać przynajmniej podstawy, aby dokładnie sprawdzić poprawność obliczeń. Zawsze, kiedy poszukujemy doświadczonego rzeczoznawcy nieruchomości to powinniśmy dokładnie sprawdzić jego uprawnienia. Na terenie Polski wycenę nieruchomości może dokonać tylko i wyłącznie osoba, która posiada uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego. Bardzo łatwo można sprawdzić każdą osobę, która uważa się za rzeczoznawcę majątkowego na stronie internetowej Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Znajdziemy tam dokładnie rejestr ze wszystkimi osobami, które posiadają takie uprawnienia. Kiedy decydujemy się na wycena nieruchomości komercyjnej, to powinniśmy wybrać firmę która zatrudnia wielu rzeczoznawców, którzy posiadają bogatą wiedzę oraz doświadczenie.

Dodatkowo każdy profesjonalny rzeczoznawca majątkowy, który działa na rynku od wielu lat będzie mógł przedstawić dokumenty, z których wynika, że wycenia on co najmniej 20 mieszkańrocznie. Dodatkowo taka osoba powinna regularnie się szkolić oraz nabywać nową wiedzę z dziedziny nieruchomości. Będziemy mieli wtedy pewność, że trafiliśmy na profesjonalistę, który dokładnie przygotuje wycenę nieruchomości komercyjnej.

Sprawdź to http://www.estimus.com.pl