Jak uszczelnić turbosprężarkę?

Od pewnego czasu miałem dość poważne problemy z działaniem mojego auta. Głównie chodzi mi tu o problemy z jego odpaleniem, oraz bardzo szybkie zużycie paliwa. Po wizycie w warsztacie okazało się że przyczyną tego jest nieszczelna turbosprężarka.

Wpływ uszczelek na pracę turbosprężarek

kompatybilny zestaw uszczelek do turbosprężarekOd dłuższego czasu mój samochód miał dosyć spore problemy z prawidłowym działaniem. Problemy te zacząłem zauważać jakieś dwa lata temu i chociaż na początku były ledwo dostrzegalne, po pewnym czasie znacznie zmniejszały przyjemność poruszania się samochodem. Te najbardziej dotkliwe to szybkie zużycie się paliwa, silne nagrzewanie Issę silnika, jak również problemy z rozruchem mojego auta. Gdy po raz kolejny przez mój samochód spóźniłem się do pracy, postanowiłem skorzystać z pomocy profesjonalnego warsztatu. Tam, po diagnostyce okazało się że przyczyną problemów była turbosprężarka, która nie była we właściwy sposób uszczelniona. W wyniku tego, w jej wnętrzu zaczęła rozwijać się korozja, co było bezpośrednią przyczyną problemów z moim autem. Jak wyjaśnił mi serwisant, jedynym rozwiązaniem aby podobne usterki nie pojawiały się ponownie, był kompatybilny zestaw uszczelek do turbosprężarek. Takie zestawy można obecnie kupić w większości sklepów motoryzacyjnych, a w skład zestawu wchodzą różnego rozmiaru uszczelki, dzięki którym kompleksowo można uszczelnić wszystkie najważniejsze elementy turbosprężarki. Oczywiście jednak należy pamiętać o tym, że nie każdy zestaw tego typu jest godny polecenia. Jak wyjaśnił mi serwisant, wiele zestawów, szczególnie tych tańszych  kupowanych u niepewnych źródeł, nie jest kompletnych przez co korzystając z nich nie jesteśmy w stanie kompleksowo zabezpieczyć turbosprężarki naszego auta. Z tego też względu tego zestaw uszczelek należy kupować jedynie u zaufanych sprzedawców czy też dystrybutorów, którzy będą nam w stanie pomóc pryz doborze kompatybilnego z naszym modelem auta zestawem uszczelek do turbosprężarki. Korzystając ze wskazówek mechanika udałem się do sklepu motoryzacyjnego gdzie kupowałem od kilku lat i zakupiłem odpowiedni zestaw uszczelek do mojego samochodu. Od momentu zamontowania zestawu, problemy z turbo w moim aucie na szczęście nie pojawiły się.

Jest wiele podzespołów w naszym aucie, które maja duży wpływ na jego działanie. Tego typu podzespoły powinny być pod szczególnym nadzorem, gdyż ich usterka może się mocno odbić na działaniu samego auta. O takie części można dbać na przykład odpowiednio je uszczelniając czy też przeprowadzać kontrole stany technicznego.