Jak przebiega polimeryzacja?

 

W miejscach, gdzie natężenie ruchu jest duże dochodzi do szybkiego zużywania się podłogi. Wygląda na brudną, ponieważ tworzące się na jej powierzchni rysy sprawiają, że gromadzi się w nich brud, który jest niemożliwy do usunięcia podczas standardowego mycia. Taka podłoga wygląda niezwykle nieestetycznie, a kolory jej są wyblakłe i matowe.

Etapy polimeryzacji podłogi

błyskawiczna polimeryzacja posadzekZabieg polimeryzacji sprawia, że podłoga jest zabezpieczona i utwardzona. Warstwa, która pokrywa podłogę chroni ją przed wnikaniem w jej powierzchnię brudu. Warto wykonać zabieg polimeryzacji od razu po położeniu podłogi, ponieważ będzie ona zabezpieczona i dłużej zachowa swoją żywotność. Jeśli klient zdecyduje się na ponowienie zabiegu polimeryzacji należy wcześniej usunąć stare warstwy, które znajdują się na podłodze. Odbywa się to za pomocą specjalnych środków oraz maszyny. Należy pamiętać, że niemożliwe jest samodzielne usunięcie starych warstw z powierzchni podłogi – zajmuje się tym firma, która wykonuje zabiegi polimeryzacji. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni wykonuje się zabieg polimeryzacji. Nakładane są specjalne warstwy polimerów, a następnie całość zostaje utwardzona. Na koniec następuje efektywne polerowanie. W zależności od potrzeb i jakości użytych środków na podłogę kładzie się do 3 warstw polimerów. Warstwy te posiadają właściwości samopoziomujące, dlatego nie należy martwić się o sposób ich położenia na powierzchnię podłogi. Podczas schnięcia warstwy się wyrównują. Aby zachować efekt należy odpowiednio dbać o podłogę stosując specjalnie przystosowane do tego środki czystości, które nie będą uszkadzały warstwy polimerowej. Środki te poza właściwościami myjącymi, muszą zawierać woski oraz polimery, aby pielęgnować powierzchnię. Klient może zdecydować się na efekt błyszczącej podłogi lub matowej. Zazwyczaj jednak klienci decydują się na pierwszą opcję ze względu na jej większą estetykę i efekt świeżo umytej podłogi. Miejsca, w których konieczna jest błyskawiczna polimeryzacja posadzek to szkoły, przychodnie, sale sportowe czy hotele. W tych miejscach natężenie ruchu jest spore, zatem podłoga zużywa się szybciej. Czysta i zadbana podłoga to z pewnością wizytówka każdego miejsca.

O podłogę należy dbać i pamiętać o okresowej konserwacji polegającej na polerowaniu całej powierzchni. Pomoże to zachować efekt polimeryzacji na dłużej. Podłoga nabiera znowu kolorów i wygląda schludnie i estetycznie. Podłoga, która nie jest poddawana polimeryzacji jest matowa i cały czas wygląda na brudną i nieestetyczną.