Jak prawidłowo dbać o ekspres do kawy?

Polacy wypijają miliony kaw dziennie. Mało kto wyobraża sobie zacząć dzień bez wypicia małej czarnej. Każdy ma swój gust i swoją ulubioną kawę, ale większe znaczenie ma to, w jaki sposób ją przyrządzamy. Jedni piją kawę sypaną z fusami, inni wolą kawę rozpuszczalną, ale większość wybiera kawę ziarnistą, którą przygotowują urządzenia zwane ekspresami do kawy. Ich wynalezienie na zawsze odmieniło sposób myślenia o tym środku pobudzającym. Ulubioną kawę możemy teraz przygotowywać dotykając jednego przycisku.

Czyszczenie ekspresu warto zlecić autoryzowanym serwisantom

fachowy serwis ekspresów saecoEkspresy do kawy pojawiły się w kawiarniach, potem we wszystkich restauracjach a następnie w biurach. Na końcu trafiły do masowej sprzedaży a dzisiaj każdy może sobie kupić ekspres do kawy i delektować się ulubionym napojem we własnym domu. Gdy cała ta sprzedażowa machina ruszyła pojawiło się również pole do działania dla firm oferujących konserwację i serwisowanie tych urządzeń. Wiadomo, że każdy ekspres ma swoją gwarancję, ale nie dotyczy ona dokładnego czyszczenia tych urządzeń. Korzystając z ekspresu na co dzień trzeba pamiętać o umyciu jego poszczególnych części. Jeśli używamy spieniacza do mleka to ten mechanizm trzeba czyścić codziennie. Fachowy serwis ekspresów saeco, który działa w stolicy, zaleca dokładne rozebranie ekspresu do części pierwszych i jego wyczyszczenie przynajmniej raz na kwartał. Takie czyszczenie można wykonać samodzielnie, ale dla mniej wprawionych i uzdolnionych manualnie może to oznaczać nawet dwa dni zabawy. A usługa dokładnego czyszczenia ekspresu we wspomnianym serwisie saeco kosztuje sto złotych. W ramach tej ceny mamy zapewnione dokładne wyczyszczenie ekspresu i konserwację jego elementów składowych. Profesjonalnym serwisantom rozłożenie ekspresu na części pierwsze, wyczyszczenie go i jego złożenie zajmuje dwie godziny. Użytkownicy ekspresów do kawy muszą pamiętać o tym, że od czystości urządzenia zależy smak ich ulubionej kawy. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o ekspres to w pewnym momencie odczujemy to w smaku naszej ulubionej małej czarnej.

W każdym sklepie, w którym można kupić ekspres do kawy, klienci są od razu edukowani co do jego prawidłowego użytkowania. Dzięki temu każdy wie jak dbać o ekspres, żeby służył jak najdłużej. To jednak nie oznacza, że każdy będzie potrafił rozłożyć ekspres na części pierwsze i dokładnie te części wyczyścić. W tym pomogą serwisanci, których znajdziemy w każdym mieście. Wystarczy jedynie zawieźć ekspres do serwisu i zlecić jego wyczyszczenie.