Jak poprawić wzrost zboża?

 

Cudowne właściwości glonów morskich sprawiają, że rośliny rosną efektywniej i osiągają swoją szczytową formę, nawet będąc w nieidealnych warunkach. Rośliny są odporniejsze na choroby oraz niedostatek wody i słońca. Dzięki biostymulatorowi można zaobserwować znacznie większe i bogatsze plony, których jakość była znacznie wyższa, niż bez zastosowania preparatu.

Zastosowanie biostymulatora roślin

niedrogi stymulator wzrostu zbóżRolnicy bardzo chętnie używają polecanych algowych biostymulatorów roślin, aby osiągnąć szczytowe możliwości swoich plonów. Skuteczny, ale jednocześnie niedrogi stymulator wzrostu zbóż w swoim składzie posiada algi morskie, które mają cudowne działanie odżywcze. Poza glonami morskimi produkt składa się również z aminokwasów, witamin oraz pierwiastków, takich jak azot, fosfor czy potas. Jest to istna bomba odżywcza do każdego rodzaju roślin oraz plonów. Dzięki stosowaniu preparatu, rośliny maja bogatszy, bardziej rozbudowany system korzeniowy. Dzięki solidnemu systemowi korzeniowemu, plony są odporniejsze na niedostatek wody czy występowanie chorób. Dzięki bogactwu składników odżywczych, gleba jest świetnie użyźniona i urodzajna. Preparat nadaje się do stosowania zarówno na polach, jak i pod specjalnymi osłonami. Świetnie nadaje się do polepszenia upraw warzyw takich jak papryka, pomidory, marchew czy cebula. Jego działanie ma również niezwykle korzystny wpływ na krzewy ozdobne oraz drzewa owocowe. Jeśli chodzi o uprawy polowe, to dzięki algowemu biostymulatorowi ziemniaki, buraki cukrowe oraz zboża świetnie wzrastają, osiągając swoją szczytową formę. Rośliny podlewa się preparatem w zależności od fazy ich rozwoju. Występuje to zazwyczaj podczas kiełkowania i w okresie początkowego wzrostu. Kiedy roślina znajduje się już w okresie wegetacji, używa się wówczas tylko oprysków, zamiast podlewania jej. Preparat jest bezpieczny w stosowaniu, ponieważ jest nieszkodliwy dla ludzi oraz zwierząt domowych. Polecany biostymulator dobrze sprawdza się również podczas używania go do stymulacji roślin, które przeszły inwazję szkodników lub uległy chorobie.

Częstotliwość stosowania preparatu zależy od rodzaju gleby, fazy wzrostu danej rośliny, jej gatunku oraz kondycji. Należy zatem stosowanie dostosować indywidualnie, do każdej rośliny. Jeśli roślina nie została przesadzona, tylko znajduje się w mało żyznej glebie, polecane jest wówczas podlewanie preparatem nawet, kiedy osiągnie swój szczytowy poziom wzrostu. Dzięki biostymulatorowi rośliny są zdrowsze i odporniejsze na choroby grzybowe.