Jak chronić masywny rolnicze przed zepsuciem?

 

Maszyny rolnicze pełnią obecnie istotną role w prawidłowym funkcjonowaniu każdego nowoczesnego gospodarstwa rolnego. W znaczący sposób przyśpieszają wykonywanie prac, usprawniają wysiewanie roślin i późniejszy zbiór płodów rolnych. Mimo niewątpliwych zalet, są to jedna urządzenia dosyć awaryjne dlatego tez należy o nie odpowiednio dbać.

Jak dbać o maszyny rolnicze?

filtry do ciągników casePierwszą i kluczową kwestią jest właściwa ochrona maszyn w czasie, gdy skończy się sezon i musimy wymyślić sposób na ich przechowywanie przez okres zimowy. Podstawowym błędem popełnianym przez większość rolników jest postawienie maszyny w garażu czy w budynku gospodarczym bez żadnej dodatkowej ochrony. Jak należy zrobić to prawidłowo? Przede wszystkim kluczowy jest coroczny przegląd naszej maszyny. Okres zimowy to praktycznie jedyny okres w roku, gdzie możemy oddać ciągnik czy kombajn do naprawy bez ryzyka opóźnienia prac. Wszystkie maszyny rolnicze, które posiadamy należy oddać do przeglądu i dopilnować wymiany wszystkich zużytych w trakcie pracy części. Zdecydowanie należy dopilnować zwłaszcza elementów związanych z silnikiem, takich jak filtry. Szukając na przykład części takich jak filtry do ciągników case, wybierajmy tylko zamienniki zatwierdzone przez tego producenta, lub kupujmy po prostu części oryginalne. Jest to kluczowa rzecz, jeżeli zależy nam na prawidłowym działaniu naszych maszyn przez długi czas. Podobnie należy postąpić w przypadku wykrycia uszkodzeń innych kluczowych elementów naszej maszyny, takich jak silnik czy inne elementy układu hydraulicznego. Kolejny element to zabezpieczenie naszych maszyn przed korozja. Co prawda, ze względu na duże ilości grubej stali, korozja nie jest w stanie poważnie uszkodzić naszego sprzętu w krótkim czasie, ale mimo to może spowodować większe szkody wizualne, których trudno się pozbyć gdy rdza pokryje ciągnik w zaawansowanym stopniu. Po wykonaniu tych wszystkich zabiegów, możemy przystąpić do przygotowania naszych maszyn do zabezpieczenia ich w czasie przechowywania. Maszyny najlepiej przechowywać w budynkach czy garażach z w pełni szczelnym poszyciem dachowym, gdzie nie jest zbyt wilgotno, gdyż wilgoć będzie przyśpieszała rozwój korozji.

Dobrym pomysłem jest również zakup odpowiednich pokrowców czy płacht którymi dodatkowo zabezpieczymy nasze pojazdy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Należy również pamiętać, aby okresowo sprawdzać stan naszych maszyn w okresie ich postoju, gdyż pozwoli to nam w szybkim czasie zareagować na wszelkiego rodzaju usterki.

Na https://motrol.pl/ znaleźć można więcej możliwości ochrony maszyn.