Jak chronić lakier smaochodowy?

Karoseria samochodów, mimo wykonania ze stali, jest najwrażliwszą częścią auta. Dlatego też należy o te powierzchnie odpowiednio dbać. Podstawowa funkcje ochronną pełni lakier samochodowy, który wymaga jednak dodatkowego wzmocnienia.

Jak działają powłoki ceramiczne?

powłoka ceramiczna na auto warszawaKaroseria samochodu jest zdecydowanie najbardziej delikatną powierzchnią i elementem naszego samochodu. Już pod wpływem niewielkiego urazu mechanicznego mogą pozostawać na niej zarysowania, lub  też może rozwijać się na jej powierzchni korozja. Dlatego też karoseria wymaga odpowiedniej ochrony, którą w pewnym stopniu pełni lakier samochodowy. Sam lakier jednak jedynie jest ochrona podstawową, gdyż jeżeli zostanie on uszkodzony w jakiś sposób, na przykład  w wyniku zarysowań czy też pod wpływem działania promieniowania UV, przestanie on pełnić swoje właściwości ochronne. Dlatego też tak istotne jest stosowanie dodatkowej ochrony, jaką jest na przykład powłoka ceramiczna na auto Warszawa jest tym miastem, gdzie bardzo wielu kierowców decyduje się na takie rozwiązanie. Powłoka ceramiczna to naturalne rozwinięcie ochrony, którą zapewnia wosk samochodowy. W przeciwieństwie jednak do wosku, powłoka tego typu o ile zostanie we właściwy sposób zaaplikowana na lakier auta, przekształca go praktycznie w pancerz odporny na różnego rodzaju uszkodzenia i różne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim jednak, w  przeciwieństwie do wosku samochodowego powłoki ceramiczne chronią lakier i karoserię naszego auta kompleksowo, to znaczy nie tylko zabezpieczają przed skutkami mechanicznych urazów, ale także przed promieniowaniem słonecznym, czyt. też rozsypaną na drogach solą. To właśnie te czynniki w dłuższej perspektywie czasu są najbardziej groźne dla naszych samochodów, gdyż stopniowo obniżają one właściwości ochronne lakieru bez widocznych uszkodzeń, więc możemy nie zdawać sobie nawet sprawy z tego, że nasz lakier przestał spełniać swoje funkcje. Powłoka ceramiczna na karoserii może spełniać także inne pozytywne funkcje, na przykład bardzo dobrze zabezpiecza ona samochód przed powstawaniem na jego powierzchni trudnych do usunięcia zabrudzeń. Żywotność tej powłoki dochodzi nawet do dwóch lat, w zależności od sposobu użytkowania auta.

Karoseria samochodu jest jego bardzo wrażliwym elementem. Z tego właśnie względu wymaga ona odpowiedniej ochrony, zarówno przed czynnikami mechanicznymi, jak i tymi innego rodzaju. Warto stosować takie rozwiązania, które będą kompleksowo chronić nasze auta przez długo czas, zachowując jednocześnie jego atrakcyjny wygląd.