Jadę na wycieczkę szkolną do Kotliny Kłodzkiej

Jestem w siódmej klasie szkoły podstawowej. W związku z tym, że nauczycielka powiedziała, że zasłużyliśmy na wyjazd, na długą wycieczkę, w tym roku wybieramy się w góry. Muszę przyznać, że będę pierwszy raz w górach. Nie mogę się doczekać tego wyjazdu, ponieważ zawsze chciałam je zobaczyć. Pojedziemy do Kłodzka i będziemy zwiedzać Góry Stołowe. Moja mama powiedziała że Góry Stołowe są bardzo atrakcyjne, bo sama tam była i bardzo miło wspomina te czasy.

Przygotowania do wycieczki szkolnej do Kłodzka

wycieczki szkolne kotlina kłodzkaMama powiedziała, że bardzo się łatwo się chodzi po Górach Stołowych. Mimo to, tak czy inaczej muszę się do tej wycieczki szkolnej dobrze przygotować. Należy się odpowiednio spakować i dobrać sobie rzeczy tak, ażeby żadna pogoda mnie nie zaskoczyła. Jako, że jestem już bardzo odpowiedzialna jak na swój wiek, wiem że taka wycieczka szkolna musi być bardzo dobrze zorganizowana. Oglądałam już sobie w internecie wycieczki szkolne Kotlina Kłodzka. Widziałam, jak tam ludzie się ubierają. Mimo, iż same Góry Stołowe nie są najwyższymi górami w Polsce, to jednak pogoda tam się zmienia z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Aby pojechać na tą wycieczkę szkolną, muszę mieć odpowiednie obuwie – najlepiej za kostkę. W końcu będziemy chodzić po skałach. Należy też spakować czapkę i rękawiczki, a także kurtkę ocieplaną i kurtkę przeciwdeszczową. Wiem, że wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej odbędzie się w czerwcu. Mam nadzieję, że wtedy będzie cieplej, ponieważ nie chcę chodzić w grubej kurtce. Moje przygotowania do tej wycieczki są bardzo staranne, ponieważ nie mogę się doczekać samego wyjazdu! Dodatkowo bardzo dobrze dogaduje się z koleżankami i kolegami z klasy. Razem będziemy się świetnie bawić i zdobywać Szczeliniec Wielki! Będziemy sobie robić zdjęcia oraz nagrywać filmy pamiątkowe. Wychowawczyni powiedziała, że jadąc na wycieczkę szkolną do Kotliny Kłodzkiej zwiedzimy również wiele innych ciekawych miejsc po drodze. Pójdziemy nawet obejrzeć Błędne Skały. Jak sama nazwa wskazuje, można tam zabłądzić, jednak patrząc na to co jest napisane w internecie, tam wyznaczony jest odpowiedni szlak, dzięki któremu każdy jest w stanie je samodzielnie zwiedzić.

Wycieczka szkolna będzie prowadzona pod kierunkiem doświadczonego przewodnika turystycznego który doskonale zna rejony Kotliny Kłodzkiej. Na pewno wiele się dowiem z jego opowiadań. Sama też jestem zainteresowana tym miejscem i już dużo czytam na ten temat. Jestem podekscytowana samymi górami jak i zwiedzaniem, dlatego też powiem jeszcze, raz że nie mogę się doczekać wycieczki szkolnej do Kotliny Kłodzkiej.