Industrialnie z reflektorami we wnętrzu

Remont w toku. Kwestie dotyczące podłogi i ścian, drzwi i okien już ustalone. Wszystko wiadome. Chcemy industrialne wnętrze. Loft marzy się wszystkim członkom rodziny.  Kolejno w procesie decyzyjności następują teraz po sobie sprawy oświetleniowe. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak rozmieścić żródła światła? Jaki typ lamp, jak i gdzie umieszczone? Tak by był to strzał w dziesiątkę.

Czy oświetlenie szynowe pasuje do loftu?

reflektor na szynieJest to chyba najbardziej odpowiednie żródło światła. W przestrzeniach industrialnych i surowych – w samym swym założeniu – gra świateł odgrywa kluczową rolę. Niejednokrotnie przestrzeń ta pozbawiona jest w swej ascetyczności nadmiaru dekoracji i właśnie światło pełni rolę ocieplenia klimatu, zrównoważenia surowości wnętrza i zaspokojenia potrzeby ciepła użytkownika ów przestrzeni. Reflektory szynowe pozwalają w różnym układzie rozświetlić duże przestrzenie typu „open space”, na wzór oświetleń w halach magazynowych czy przemysłowych fabrykach.Najodpowiedniejsze będą szyny, co do których wybierzemy sposób montażu ich do sufitu w formie zwisu na specjalnych linkach. Wybierz reflektor na szynie trójfazowej, co  pozwoli Ci zarządzać światłem – na jednym włączniku zapalisz wybrane reflektory, na drugim z kolei inne.Są też szyny umożliwiające wykorzystanie dodatkowo tzw.ściemniaczy, przy których światło pracuje mocą i barwą swojego świecenia . Zapytaj o takie, a efekt gry świateł jest murowany. Wybierając się więc na zakupy szyn i reflektorów, pamiętaj o całym ukompletowaniu do montażu, w tym o łącznikach do szyn, zasilaczach i końcówkach. Łączniki dobieramy zgodnie z planowaną konstelacją światła na suficie.Najlepiej wszystko rozrysuj czy też graficznie rozplanuj w programie komputerowym. Wówczas dokładnie będziesz wiedział jakie rozmiary szyn i jaki typ łączników jest Ci potrzebny.Szyny dostępne są standardowo w rozmiarach od 1 do 4 metrów długości. A łączniki wewnętrzne pozwalają na budowę szyn świetlnych na linii prostej czy też na polu kwadratu, prostokąta i trójkątu.Znajdziemy też łączniki w kształcie litery T czy litery X. 

Projekt oświetlenia to istotny punkt w całościowej wizji wnętrza, zwłaszcza typu loftowego. Tu wręcz wskazana jest zabawa światłem. Poza reflektorami pamiętaj o uzupełnieniu oświetlenia dodatkowo nowoczesnymi lampami stojącymi, które odgrywają równie ważną rolę. W industrialnych przestrzeniach postaw na lampy i reflektory w kolorze uniwersalnej czerni, najlepiej będą się komponować z ów stylem.