Hip hop – taniec dla każdego

Każde dziecko jest inne, dzięki czemu świat nabiera barw i jest jak kolorowa tęcza. Przez to, że różnimy się wyglądem, zachowaniem czy pasjami nasz życie jest ciekawsze. Dlatego już od wczesnego dzieciństwa u wielu dzieci można dostrzec ich pasję. Przede wszystkim dlatego, że często dostają różne prezenty, które ich zaciekawiają na przykład: organki czy piłkę. Dodatkowo uczestniczą już od wczesnych lat na różne zajęcia, które uczą ich pewnych umiejętności, które raz bywają dla nich trudne, a raz łatwe.

Wpływ hip hopu na dzieciaki

hip hop dla dzieciWiele dzieci dziedziczy talent po swoich dziadkach, bądź rodzicach. Często oglądają telewizję możemy usłyszeć od aktorów, tancerzy czy piosenkarzy, że ten talent jest u nich rodzinny. Często tak bywa również z tańcem czy śpiewem. W wielu szkołach jest mnóstwo zajęć dodatkowych, ale to hip hop dla dzieci ujął serca dzieciaków. Przede wszystkim jest to taniec dla każdego, bez względu na płeć. Dzieci już od najmłodszych lat mogą nauczyć się najważniejszych ruchów, które przybliżą im tę muzykę. Przede wszystkim przy tej muzyce dobrze się bawią i poznają nowe osoby, które po latach stają się ich przyjaciółmi. Dodatkowo jest to taniec pełen ekspresji i trzeba mieć naprawdę niezłą kondycję, żeby za nim wyrobić, dlatego dla wielu dzieci jest to wielkie wyzwanie. Motywacją stają się dla nich muzycy i tańce, którzy na co dzień występują w najlepszych, światowych teledyskach. Dzieci chcą być jak oni, inspirują się nimi co przekłada się na ich codzienne treningi. Wiele dzieci dojeżdza nawet na zajęcia kilkadziesiąt kilometrów, aby tylko móc się ciągle szkolić i uczyć. W ten taniec wkładają całe swoje serce i są szczęśliwsze. Taniec sprawia, że dzieci, które go ćwiczą mają lepiej uelastycznione ciało, a także większą siłę mięsni. Często wiele z nas dziwi się jak taka mała osóbka jest w stanie wykonać takie triki, albo skąd ma w sobie taki flow. Dzieci są tak zdolne, że potrafią nas nieźle zachwycić i pokazać naprawdę na co ich stać właśnie poprzez muzykę i taniec.

Wiele z nich ma motywację, gdyż chce być najlepszymi tancerzami i brać udział w konkursach, które dadzą im szersze możliwości. Jednak zanim do tego dojdzie to czeka ich ciężka praca, pot i nie raz łzy. Przede wszystkim nie wszystko wychodzi od razu, dlatego taniec należy ćwiczyć regularnie, by zrobić postępy. Dodatkowo jeśli mamy możliwość to warto, by dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach, które pozwolą im się jeszcze bardziej rozwinąć. Bez ćwiczeń nie osiągną takiego rezultatu na jakim im zależy.