Grawer laserowy krótko i na temat

 

Grawerowanie laserowe to jedna z najpopularniejszych technik znakowania przedmiotów, gadżetów reklamowych. Polega ono na wypaleniu wąską wiązką lasera wierzchniej warstwy materiału. W ten sposób możemy na przedmioty nanieść logo firmy, czy życzenia w przypadku spersonalizowanego prezentu. Właśnie możliwość personalizacji jest jedną z głównych zalet grawerowania. Ponadto jest to metoda precyzyjna, a grawer jest trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Nie możemy tylko wybrać koloru znakowania, bo ten uzależniony jest od rodzaju i koloru produktu.

Co możemy grawerować?

grawer laserowy warszawaOdpowiadając na pytanie zawarte w śródtytule – w zasadzie to wszystko. Najczęściej grawerowanym materiałem jest jednak metal, szczególnie aluminium i stal nierdzewna. Grawer laserowy na metalowych produktach jest najczęściej wybierany w przypadku materiałów reklamowych firm – kubkach, breloczkach, długopisach i tym podobnych. Technika grawerowania laserowego świetnie sprawdza się w przypadku szkła i ceramiki. Tego typu produkty dzięki personalizacji nabierają charakteru, na przykład zwykła butelka z matowanego szkła może stać się dzięki temu eleganckim prezentem. Graweruje się często szklanki, karafki, szklane statuetki i porcelanowe kubki. Materiały naturalne również łatwo poddać tej technice znakowania. Szczególnie drewno pięknie wygląda z naniesionym grawerem. Jeśli chcemy sprawić komuś trwały i wyjątkowy prezent możemy pomyśleć o drewnianej szkatułce, podkładce, czy kubku z dedykacją. Grawerowany notes? Nic prostszego. Skóra to kolejny naturalny materiał, który jest stosunkowo łatwo wygrawerować. Co prawda w przypadku skórzanych akcesoriów stosuje się również technikę wytłaczania, jednak jest ona droższa od grawerowania laserowego. Graweruje się eleganckie notesy, kalendarze, teczki czy aktówki. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia – grawer można wykonać nawet na owocach czy warzywach! Świetnie się to sprawdza na wszelkiego rodzajach eventach, konferencjach i szkoleniach. Jeżeli chodzi  o grawer laserowy Warszawa wprost obfituje w firmy specjalizujące się w tej technice znakowania. W samym centrum znajdziemy kilkadziesiąt takich miejsc.

A jeśli jesteś przedsiębiorcą i w ramach promocji swoich usług planujesz wykorzystać materiały reklamowe – rozważ właśnie oznakowanie ich metodą grawerowania. Jako, że jest to technika szybka i precyzyjna, będziesz mieć pewność, że twoje gadżety będą prezentować się wspaniale, dostaniesz je szybko i nie zapłacisz wiele. Wykonanie graweru jest stosunkowo tanie. Dlatego bardzo często na personalizowane, grawerowane prezenty dla bliskich decydują klienci detaliczni nie posiadający własnych przedsiębiorstw.