Gdzie w Łodzi załatwię opiekę starszej osobie?

Moja mama od kilku lat nie była w najlepszym stanie zdrowotnym. Różne choroby zaczęły jej coraz bardziej doskwierać. Nie czuła się najlepiej i wymagała coraz więcej opieki podczas dnia. Także w nocy nie mogła już zostawać sama. Ani ja, ani nikt z mojego rodzeństwa nie mógł spędzać z mamą całych dni i nocy. Wszyscy pracowaliśmy i mieliśmy własne rodziny. Nie pozostało mi więc nic innego, jak znaleźć dla mamy jakąś całodobową opiekę. Wiedziałam, że znalezienie opiekunki będzie nieopłacalne z finansowego punktu widzenia, dlatego wpadłam na inny pomysł.

Załatwiłam mamie całodobową opiekę

całodobowa opieka nad osobami starszymi łódźZdecydowałam się załatwić mojej mamie jakieś przyjemne miejsce w domu opieki. Razem z rodzeństwem znalazłam bardzo dobry dom opieki dla seniorów. W jego ofercie znajdowała się całodobowa opieka nad osobami starszymi Łódź to duża miejscowość i takich domów seniora w naszej okolicy jest naprawdę dużo. Ten, który ja wybrałam charakteryzował się doświadczoną kadrą pracowników. Przez całą dobę dostępni tam byli rekomendowali lekarze i pielęgniarki. Dzięki temu miałam pewność, że mama będzie pod dobrą opieką i gdyby nawet coś się jej stało i trzeba było wzywać karetkę to do czasu jej przyjazdu, nie zostanie ona pozostawiona bez fachowej pomocy. Oprócz tego w ośrodku tym pracowali psychologowie i animatorzy wolnego czasu. To było bardzo dobre moim zdaniem rozwiązanie. Dzięki wielu zajęciom dostosowanych do wieku, potrzeb i preferencji pacjentów, każdy mógł tam spędzić czas wolny, tak jak lubił najbardziej. Seniorzy nie musieli cały dzień siedzieć zamknięci w pokojach i mogli w miarę możliwości aktywnie spędzać czas. Opowiedziałam mamie o takim rozwiązaniu. Bardzo się ucieszyła i powiedziała, że z pewnością będzie świetnie się czuła w takim domu opieki. Całodobowa opieki ponadto zapewni jej komfort i bezpieczeństwo. Jak tylko mama wyraziła zgodę i chęć pobytu w takim miejscu od razu udałam się do ośrodka, żeby załatwić wszelkie formalności. Na miejsce nie musieliśmy na szczęście długo czekać.

Okazało się, że jeśli tylko dopełnimy wszystkich formalności i zapłacimy za pierwszy miesiąc z góry, mama będzie mogła przeprowadzić się do tego ośrodka już od początku następnego miesiąca. Byliśmy z rodzeństwem bardzo z tego faktu zadowoleni. Ośrodek ten mieścił się prawie w samym centrum Łodzi i każde z nas miało do niego blisko. Dzięki temu mogliśmy odwiedzać mamę nawet codziennie. Wszystko było tam pięknie urządzone, pokoje były prywatne z dostępem do łazienek, które z kolei były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.