Gdzie kupię porcelanę na sztuki?

Bardzo lubię porcelanową zastawę stołową. Miałam taką już w domu rodzinnym. Zawsze przyjemnie mi się na niej spożywało posiłki, dlatego oczywiste było dla mnie to, że kiedy przeprowadzę się do własnego mieszkania, również będę taką posiadała. Porcelana ma jednak to do siebie, że dosyć łatwo się tłucze i niszczy. Kilka lat temu miałam kilka ładnych kompletów z porcelany, jednak pojedyncze elementy się wytłukły i teraz brakowało mi kilku sztuk różnych przedmiotów kuchennych.

Kupiłam niedrogą porcelanę na sztuki

niedroga porcelana na sztukiPonieważ nie chciałam kupować całych, nowych kompletów porcelanowych uznałam, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno porcelany na sztuki. Znalezienie takiego rozwiązania nie było jednak tak oczywiste jak mogłabym się spodziewać. Nigdzie nie mogłam bowiem, dostać pojedynczych sztuk konkretnych kompletów. Jednakże, moja przyjaciółka poleciła mi bardzo dobre rozwiązanie. Powiedziała mi ona, że w okolicy organizowane są targi na których można dostać różne wysokojakościowe porcelanowe wyroby. Są tam dostępne zarówno całe komplety jak i pojedyncze sztuki zastaw stołowych i innych porcelanowych bibelotów. W ten weekend postanowiłam się udać na targi i zobaczyć czy znajdę to czego potrzebuję. Okazało się że faktycznie nie było z tym problemu. Na tych targach dostępna była niedroga porcelana na sztuki. Udało mi się znaleźć brakujące naczynia z moich zastaw stołowych. Ich ceny były bardzo niskie, nawet bardzo niskie biorąc pod uwagę to, ile kosztuje prawdziwa porcelana. Jednak sprawdziłam dokładnie i faktycznie były to oryginalne produkty. Były one tańsze właśnie dlatego, że większość osób kupuje całe komplety, a nie pojedyncze sztuki. Byłam bardzo zadowolona z faktu, że udało mi się znaleźć brakujące filiżanki, sztućce i talerzyki z tego tworzywa. Od razu po przyjściu do domu rozpakowałam je i sprawdziłam czy faktycznie się nie pomyliłam i kupiłam to czego potrzebuję. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z wysokiej jakości produktów, które zakupiłam na tych targach.

Taką porcelanę można bez problemu myć w zmywarce bez obawy że się zniszczy, a jej kolor wyblaknie. Wbrew pozorom bowiem, porcelana jest dostępna nie tylko w białych kolorach. Teraz, kiedy już wiem, kiedy organizowane są takie targi, z pewnością będę się na nie wybierać. Można tam bowiem dostać nie tylko porcelanowe zastawy stołowe, ale także wysokiej jakości bibeloty, takie jak porcelanowe wazony, słonie na szczęście czy świeczniki. A ceny tych wszystkich wyrobów są naprawdę bardzo atrakcyjne.