Funkcjonalne kraty rolowane

Zabezpieczenia antywłamaniowe, oraz pewnego rodzaju zasłona stalowa, głównie stosowana w wydzielonych segmentach centrów handlowych, jest to krata rolowana, stanowiąca pewnego rodzaju system zabezpieczający przed włamaniem, działający o napędach elektrycznych, w sposób automatyczny, jak również w sposób manualny, znacznie rzadziej wykorzystywany. Tego rodzaju systemy pozwalają na pełną ochronę przed wtargnięciem do lokalu włamywaczy.

Wykorzystanie w praktyce krat rolowanych

kraty rolowaneOchrona przed wtargnięciem włamywaczy, oraz pewnego rodzaju zasłona, uniemożliwiająca uwidocznienie wyposażenia całego lokalu. To bardzo funkcjonalne kraty rolowane, o napędzie najczęściej automatycznym, za pomocą specjalnych urządzeń, sterowanych wyłącznie za pomocą odrębnego klucza, służącego do uruchomienia napędu, zasłaniając oraz zamykając wejście do lokalu. Tego rodzaju systemy mają głównie zastosowanie w marketach oraz centrach handlowych, gdzie wyznaczone segmenty lokali użytkowych, są zamykane właśnie z użyciem krat rolowanych. W zależności od ich konfiguracji, możemy dokonać zamówienia takich rolet pod specjalny wymiar naszej futryny drzwiowej, jak również odpowiednio konfigurując część zasłonową, aby niewidoczne było to, co znajduje się w lokalu. Jest to kolejny, bardzo dobry sposób na zapobieganie włamaniom, gdyż włamywacze nie widzą pełnej zawartości naszego lokalu, w związku z tym nie dokonują włamania. Pełna ochrona antywłamaniowa, to także atut tego rodzaju krat rolowanych, gdyż ich podniesienie jest niezwykle trudne, ze względu na wysoką wagę krat rolowanych, oraz mechaniczny system zapobiegający ich podniesieniu. Dlatego też tego rodzaju kraty są coraz częściej uznawane, oraz wykorzystywane w centrach handlowych, jako zabezpieczenie asortymentu sklepu. Wykonane kraty z użyciem najlepszej jakości materiałów podczas procesu produkcji, zapewniają pełną funkcjonalność, a także stabilność podczas jej codziennego użytkowania. Tego rodzaju kraty bowiem, można wykorzystywać przez wiele lat.

Dobra jakość zapewniona przez producenta, pozwala na jej wykorzystanie oraz pełną funkcjonalność bez obaw o możliwość powstania usterek lub awarii systemów krat rolowanych. Są one bowiem specjalnie przystosowane do najbardziej niesprzyjających warunków, oraz w odpowiednim stopniu odporne na ataki wandalizmu, nie dopuszczając niepowołanych osób do lokalu, który został zabezpieczony kratami rolowanymi. Dlatego też, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rozwiązania właśnie tego rodzaju.