Firm zajmujące się praniem dywanów

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się profesjonalnym praniem i czyszczeniem różnych powierzchni. Raczej nie ograniczają się tylko do jednej profesji – wszechstronnie uzdolnieni pracownicy mogą szybko i skutecznie pozbyć się plam zarówno z kanapy i dywanów, jak i z tapicerki samochodowej. Klienci zazwyczaj szczególni często zwracają się do firm sprzątających z prośba o profesjonalne wyczyszczenie dywanu.

Jak poprawnie i bezpiecznie wyprać dywan?

pranie dywanów - cena we WrocławiuJako, że rodzajów, kształtów i kolorów dywanów jest dużo trzeba wiedzieć jak obchodzić się z każdym. Nikt nie chce zniszczyć pięknej wykładziny podłogowej dlatego nie możemy sobie pozwolić na blamaż przed gośćmi. Wielu zawodowych ekip sprzątających zetknęła się już z małymi dywanikami służącymi jako zabezpieczenie przed krzesłem oraz z dużymi, perskimi dywanami z niebanalnymi wzorami i oryginalnym wykonaniem. Jak na jakość wykonywanej usługi, pranie dywanów – cena we Wrocławiu nie jest zbyt wygórowana zważywszy na duże zaangażowanie się w zadanie i traktowanie każdego materiału z należytym pietyzmem. Poprawne pranie dywanów powinno się odbyć w ośmiu krokach. Najpierw mierzy jest dostarczony do wybranej firmy dywan i odpowiednio oznakowany. Żaden z klientów nie chce, by jego towar został pomylony lub zgubiony. Później przechodzi się do trzepania mechanicznego, czyli do pozbywania się kurzu, pyły i innych zabrudzeń sypkich metodą podobną jak do trzepania tradycyjnego na trzepaku. Trzecim krokiem jest pranie wstępne, a tuż po nim – pranie zasadnicze jednej i drugiej strony wykładziny. Tak wyprane i konkretnie namoczone dywany są bardzo dobrze odwirowywane w wirówce żeby nie musieć długo czekać aż wyschnie. Gdy już dywan jest czysty i pachnący przychodzi czas na jego obróbkę końcową oraz należycie zapakowanie go dla klienta. Każda z wykładzin przechodzi przez wszystkie te procesy, by osiągnąć jak najlepszy efekt końcowy. Oczywiście, jeżeli włosie jest dłuższe, albo nitki w dywanie szlachetniejsze, również zwraca się na to uwagę, żeby struktura nie została naruszona. Na życzenie klienta można ozonować dywan lub go zaimpregnować.

Jeżeli ktoś ma problem z dokładnym wypraniem swojego dywanu, lub ma w swoim mieszkaniu czy domu wiele wykładzin może zlecić ich wyczyszczenie odpowiedniej firmie. W ten sposób klient oszczędza czas i pieniądze. Często spotyka się osoby, które same próbowały wyczyścić dywan, ale nie udała im się ta sztuka. Zakupili nawet drogie preparaty, ale nie pomogły one w dokładnym pozbyciu się plam czy sierści.