Filmy z eventów

Nikt z pewnością nie ma wątpliwości co do tego, że właściwie sfilmowany okolicznościowy event ( co z języka angielskiego oznacza: „wydarzenie”, zdarzenie), to w istocie idealna pamiątka do wglądu dla kolejnych pokoleń. Nie powinien w żadnym razie dziwić zatem fakt, że coraz więcej osób przywiązuje szczególną wagę do tego typu przedsięwzięć. Mało tego, zatrudniają oni do ich realizacji najwyższej klasy profesjonalistów, gdyż chcą mieć gwarancję wysokiej jakości nagrywanych materiałów. 

Specyfika nagrań z eventów

Filmowanie eventówOczywistym staje się fakt, że zanim dojdzie do nagrania określonego eventu, najpierw trzeba wszystko bardzo dokładnie i szczegółowo skonsultować z zamawiającymi dany materiał filmowy. Posunięcie to pozwoli w konsekwencji na uniknięcie późniejszych  ewentualnych nieporozumień czy wątpliwości, które, patrząc na podejmowaną tematykę realistycznie, mogą się pojawić i to w najmniej odpowiednim momencie. Dlatego tak ważne jest, aby zanim planowane filmowanie eventów się rozpocznie, w praktyce dopiąć najdrobniejsze detale na przysłowiowy „ostatni guzik”. Tylko w ten sposób można bowiem realnie wyeliminować potencjalne wpadki. Ponadto, co również warto w tym miejscu stanowczo i kategorycznie podkreślić, by w ostatecznym kształcie  wszystko było w porządku, a co za tym idzie, filmowanie eventów definitywnie powiodło się, należy precyzyjnie zadbać o uwiecznienie każdego szczegółu, nawet takiego, który pozornie okazuje się mało istotny. W rzeczywistości może mieć on kluczowe znaczenie, z punktu widzenia całej relacji. W rezultacie, dzięki takiemu podejściu nagranie z wybranego wydarzenia okazuje się znacznie bogatsze, a tym samym cenniejsze dla późniejszego, przeciętnego nawet obserwatora. Kolejnym krokiem w kontekście poprawnego sfilmowania mającego miejsce wydarzenia okazuje się być właściwe dobranie towarzyszących relacji efektów, to znaczy rodzaju puszczanej ewentualnie w tle muzyki czy też tzw. aranżacji wizualnej, czyli przede wszystkim tzw. „przejść” znajdujących się pomiędzy poszczególnymi kadrami nagrywanego filmu. Nie bez znaczenia jest także w tym przypadku  „indywidualna ” jakość pojedynczych ujęć, poczynionych chociażby z powietrza, czyli w ramach lotu dornem z tzw. lotu ptaka. W efekcie poprzez tego rodzaju zabiegi filmowanie eventów, również tych zapowiadających się jako nudne, stanie się bez wątpienia niepowtarzalnym przeżyciem, w zasadzie dla każdego kamerzysty zawodowca.

Podsumowując dodać wypada jeszcze, że by uwiecznione chwile z organizowanego eventu okazały się w pełni niezapomniane muszą być one w szczególności ukazane w sposób jak najbardziej naturalny. Tak realizowane działania mogą bowiem sprawić, że filmowanie eventow, stanie się dla potencjalnego operatora  „czystą przyjemnością, dodatkowo zaskarbiając sympatię przyszłych widzów.