Efektywna izolacja przeciwwodna

 

Nawet w stosunkowo małych ilościach woda może wyrządzać szkody. Przekonało się już o tym wiele osób. W szczególności często słyszy się o problemach polegających na tym, że uszkodzeniu ulegają budynki, które nie zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone przed negatywnym oddziaływaniem wody. Warto wiedzieć o tym jakie w dzisiejszych czasach mamy dostępne metody pozwalające na uchronienie budynku przed wodą.

Hydroizolacja na fundamentach

bezpieczne izolacje przeciwwodneTrzeba przyznać, że izolacje na fundamentach często tworzy się jedynie od jednej strony. Wiele osób budując dom postanowiło stworzyć jedynie izolację poziomą. Jednak wody gruntowe mogą dotykać naszych fundamentów również od boków. W takim wypadku może pojawić się spory problem. Jeśli nasze fundamenty będą stale narażone na kontakt z wodą to w bardzo krótkim czasie dojść może do uszkodzenia. Warto wiec pomyśleć o stworzeniu rozwiązania jakimi są bezpieczne izolacje przeciwwodne. Izolacje tego typu do niedawna tworzono przy użyciu lepiku. Jednak od kiedy ustalono, że jest to materiał mogący wywierać wpływ na ludzkie zdrowie to zaczęto stosować częściej inne rozwiązania. W szczególności dużą popularnością cieszą się najróżniejsze masy bitumiczne oraz specjalne folie w płynie. Takie preparaty można w bardzo łatwy sposób nałożyć na powierzchnię fundamentów i nie zajmuje to bardzo dużo czasu. W szczególności często słyszy się o stosowaniu folii w płynie. Takie preparaty nakładać można przy użyciu pędzla lub też specjalnego wałka. Konsystencja takiego preparatu sprawia, że na pokrytej powierzchni tworzy się jednolita warstwa ochronna, która nie pozwala na przenikanie cząsteczek wody. Można powiedzieć, że tworzona jest właśnie folia ochronna, która dodatkowo bardzo dokładnie przylega do zabezpieczonej powierzchni. Oprócz folii w płynie dostępne w sprzedaży są również tradycyjne folie, które po prostu układa się w odpowiedni sposób na fundamentach. Takie folie również mogą bardzo dobrze zabezpieczać i sprawdzają się w niejednym budynku.

Od jakiegoś czasu prawdziwym hitem w zabezpieczaniu budynków przed wilgocią jest stosowanie folii termokurczliwych. Od omawianych powyżej folii różnią się one tym, że tutaj dodatkowo w grę wchodzi temperatura. Osoba nakładająca taką folię korzysta często z opalarki dzięki której sprawia, że folia zaczyna bardzo szybko się obkurczać. W efekcie idealnie przylega ona do powierzchni fundamentów. W ten sposób na ich powierzchni może zostać stworzona efektywna warstwa hydroizolacyjna pozioma oraz pionowa.