Efekty wypełniania bruzd nosowo wargowych

W medycynie estetycznej bardzo ważną rolę pełni kwas hialuronowy. Substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie wraz z elastyną i kolagenem odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry. Z biegiem czasu zmniejsza się ilość tych substancji, włókna ulegają degradacji, a nasza skóra starzeje się tracąc napięcie. Dzięki zastosowaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego uzyskuje się zadowalające efekty przywracające młodszy wygląd i poprawę napięcia skóry.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

efektywne wypełnianie bruzd nosowo wargowychW zależności od naszych uwarunkowań genetycznych oraz ekspresyjności mimicznej u wielu osób zmarszczki pojawiają się w różnych obszarach twarzy. Wahania wagi wiążące się z ilością tkanki tłuszczowej również mają duży wpływ na wygląd skóry i jej elastyczność. Z biegiem lat procesy odnowy biologicznej tkanek spowalniają i pojawiają się widoczne, mocno zarysowane bruzdy i wgłębienia, miedzy innymi zmarszczki nosowo wargowe. Usuwanie  tego typu zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcję kwasu hialuronowego w odpowiednim stężeniu w odpowiednią głębokość skóry, a efektywne wypełnianie bruzd nosowo wargowych zahamowuje procesy starzenia dzięki odpowiednio dobranym cząsteczkom preparatu. Zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowany personel, z zachowaniem wszelkich zasad higieny po uprzednio przeprowadzonym wywiadzie i zastosowaniem odpowiedniego preparatu do tej partii twarzy. Zabieg trwa do godziny, czasem stosuje się dodatkowo preparat znieczulający dla zwiększenia komfortu pacjenta. Uzupełnienie naturalnych zasobów kwasu hialuronowego poprawia jakość skóry, wpływa na odbudowę włókien kolagenowych, a co za tym idzie przywraca gęstość i sprężystość skórze. Bruzdy są znacznie mniej widoczne, a efekt jest praktycznie natychmiastowy. Dzięki temu rysy twarzy są łagodniejsze, bardziej harmonijne, co wpływa na ogólny wygląd i proporcje twarzy, a przy tym młodszy wygląd. Proces starzenia i wiotczenia skóry zostaje zahamowany, a efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy.

Zabieg wypełniania bruzd nosowo wargowych z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo bezpiecznym i popularnym zabiegiem. Ze względu na specyfikę preparatu nie daje ryzyka uczulenia i wystąpienia alergii. Koszt uzależniony jest od ilości zużytego preparatu i prestiżu gabinetu, w którym jest wykonywany. Efekty są praktycznie natychmiastowe i nie wymagają długiej rekonwalescencji. To idealny zabieg dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, u których oznaki starzenia bądź uwarunkowanie genetyczne uwydatniły bruzdy nosowo wargowe, nadając ostry i smutny wyraz twarzy.