Efektowny uśmiech dzięki wybielaniu zębów

 

W obecnych czasach marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu może bez problemu zostać zrealizowane. Stomatologia estetyczna cieszy się dużą popularnością, a wybielanie zębów jest zabiegiem bardzo powszechnym. Warto odwiedzić dentystę, jeśli stosowanie dostępnych środków rozjaśniających zęby okazuje się nieskuteczne. Nieestetyczne przebarwienia pojawiają się zazwyczaj na powierzchni szkliwa. Częstą ich przyczyną są choroby genetyczne i zaburzenia hormonalne. W dużej mierze na wygląd naszych zębów ma także sposób życia oraz codzienna dieta.

Rodzaje zabiegów wybielających zęby

wybielanie zębów bielskoPicie napojów, które przebarwiają zęby, jak kawa, herbata, czerwone wino wykazuje negatywny wpływ na barwę naszego uzębienia. Wizyta u lekarza dentysty może być skutecznym sposobem na to, by zapewnić sobie efektowny uśmiech. Specjalistą dobiera odpowiednią technikę wybielania zębów, która jest dostosowana indywidualnie do każdego przypadku. Dentysta dba o to, by zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty i był bezpieczny dla pacjenta. Warto zatem zdecydować się na wybielanie zębów Bielsko to miejsce, gdzie pacjenci mogą zdecydować się najlepszą metodę. Jedna z technik wykorzystuje wysokie stężenie nadtlenku wodoru. Zabieg ten daje pozytywne efekty, jednak specjalista musi wcześniej ocenić kolor zębów, oczyścić je z płytki nazębnej. Następnie konieczne jest pokrycie dziąseł specjalnym środkiem. Kolejnym krokiem jest aplikacja preparatu wybielającego na zęby. Są one wówczas naświetlane specjalnymi lampami. Po usunięciu żelu czynność należy powtórzyć do momentu, aż uzyskane efekty będą satysfakcjonujące. Niezwykle istotne jest, by po zabiegu wybielania zębów przejść na białą dietę, czyli unikać barwiących potraw. Niewskazane jest palenie tytoniu, spożywanie jagód, buraków, picie czerwonego wina. Zęby mogą być nadwrażliwe, dlatego nie należy spożywać zbyt zimnych lub gorących pokarmów. Inną metodą wybielania zębów jest korzystanie z indywidualnie dopasowanych do pacjenta nakładek na zęby. Pacjencie otrzymują środki do wybielania, które sami aplikują do nakładek.

Ważne jest, by chodzić w nich do dwóch godzin dziennie przez okres czterech tygodni. Metoda ta nie powoduje dużej nadwrażliwości. Pacjenci, którzy zdecydują się na wybielanie w gabinecie dentystycznym, muszą liczyć się z tym, iż efekty wybielania są trudne do przewidzenia. Zależą one bowiem od wielu czynników, do których należy budowa szkliwa, przyczyny przebarwień. Po jakimś czasie zęby wracają do pierwotnego koloru, co skutkuje tym, iż należy ponownie zdecydować się na zaproponowane przez dentystę zabiegi.