Dysk do rejestratora monitoringu

Nowy monitoring, niedawno założony na naszym obiekcie, posiadał jakość obrazu do tej pory niemożliwą do osiągnięcia, i praca na nim okazała się prawdziwą przyjemnością. Jednak dokładny monitoring niemal w kinowej rozdzielczości potrzebował ogromnego miejsca na nośnikach danych, a nasze dotychczasowe dyski pozwalały na ledwie tydzień archiwizacji materiału. Było to niedopuszczalne, zwłaszcza na obiekcie z tak dużą ilością zdarzeń jak nasz, więc postanowiliśmy w pierwszej możliwej chwili rozszerzyć pamięć rejestratora o dodatkowe dyski.

Pojemne dyski do rejestratora wizyjnego

dyski do monitoringuWbrew powszechnej opinii, nie mogliśmy jednak wykorzystać standardowych dysków komputerowych, dostępnych w kilku sklepach na obiekcie, bo były one niekompatybilne z systemami monitorowania, i nawet najlepsze z nich ulegały bardzo szybko awarii. Działo się tak przede wszystkim z powodu różnic w działaniu obu typu dysków twardych. Dyski komputerowe były wykorzystywane do magazynowania danych i pracowały tylko wtedy, gdy potrzebne było odtworzenie owych danych, co zwykle nie zabierało dużo czasu, nawet przy używaniu bardzo dużych programów. Dyski do monitoringu, natomiast, miały pracować przez cały czas, zapisując dane i nadpisując najstarsze wpisy w trybie ciągłym, bez absolutnie żadnych przerw. Taka praca wywoływała ogromne obciążenia na dyskach komputerowych i uniemożliwiała ich używanie. Pojemność była bodaj najważniejszą ich cechą, bo większa pojemność oznaczała dłuższy czas archiwizacji materiału, a tym samym pozwalała na odtworzenie nagrania ze zdarzenia które mogło mieć miejsce nawet rok wstecz. Pojemność również pozwalała na zapisywanie obrazu z największą rozdzielczością bez utraty maksymalnego czasu archiwizacji, więc do naszego monitoringu wybraliśmy największe dyski. Wiele firm komputerowych, które w ofercie posiadały najlepsze dyski gamingowe produkowała również dyski twarde do rejestratorów, dlatego zdecydowaliśmy się na sprawdzonego i uznanego producenta, zaopatrując się w dyski z serii o najlepszych opiniach użytkowników.

Były to dyski o bardzo dużej wytrzymałości i żywotności, mogące pracować nieprzerwanie przez lata bez żadnych śladów zużycia, a były przy tym nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również posiadały zabezpieczenia, chroniące zawartość przed utratą zasilania czy skokami napięcia, niespotykane w większości podobnych nośników danych. Nowe dyski działały o wiele lepiej niż stare modele, a czas archiwizacji, nawet na naszym monitoringu, wydłużył się niemal dziesięciokrotnie.