Dodatkowe izolacje termiczne w budynku

Wielu z nas zdecydowało się kiedyś na przeprowadzenie ocieplenia swojego domu przy użyciu styropianu. Stosowanie tego materiału określane jest metodą lekką mokrą i używa się jej głównie do ocieplania ścian. Niemniej jednak warto zauważyć, że ciepło z budynku nie uchodzi jedynie poprzez ściany. Również może ono umykać innymi drogami, które trzeba by było zamknąć. Do tego zadania warto wykorzystywać pewne nowoczesne rozwiązania, które mogą okazać się naprawdę skuteczne i dodatkowo bardzo tanie. 

Efektywne ocieplanie budynku pianą 

ocieplenie pianką poliuretanowąOcieplanie jest jedną z ważniejszych czynności dotyczących budowania naszego domu. Niektórzy decydują się na przeprowadzenie ocieplenia już na wczesnym etapie budowania domu a niektórzy wybierają te opcje nieco później z powodów chociażby finansowych. Zanim zdecydujemy się na przeprowadzenie ocieplania warto najpierw dokładnie przeanalizować jaki materiał termoizolacyjny okaże się w naszym domu najlepszy. Na chwilę obecną można używać nie tylko styropianu, mimo tego że to właśnie on jest materiałem najbardziej popularnym. Świetnym pomysłem może być korzystanie z takich rozwiązań jak chociażby pianka poliuretanowa. Ocieplenie pianką poliuretanową to zabieg, który można przeprowadzić w bardzo krótkim czasie ze świetnym skutkiem. Początkowo piankę o której mowa wykorzystywano głównie do ocieplania poddasza i to tylko na posadzkach jakie się tam znajdowały. W dużym stopniu takie ograniczenie występowało z powodu właściwości pianki jakiej wówczas używano. Z biegiem czas skład pianki używanej do termoizolacji się zmieniał ponieważ tego wymagał rynek. Piankę zaczęto bowiem stosować również do ścian a pierwotne wersje pianki nie bardzo chciały do niej przylegać. Z biegiem lat się to zmieniło. Obecnie dostępna jest taka pianka, którą ocieplić możemy niemalże wszystko. Bez najmniejszych problemów możemy stosować piankę zarówno do ocieplenia ścian jak i dachów od ich wewnętrznej strony. Dostępna jest już nawet  taka pianka, która jest w stanie efektywnie przepuszczać parę wodną. 

Na chwilę obecną w naszym kraju z łatwością znaleźć można firmy wykorzystujące do ocieplania piankę poliuretanową. Warto podkreślić, że stosowanie pianki jest bardzo szybkie i nie musimy długo czekać na efekty. Po kilku godzinach od zastosowania pianki zaczyna ona przybierać najbardziej właściwą formę. Nie bez znaczenia jest również ten fakt, że pianka poliuretanowa skutecznie działa również w lecie. W czasie letnich upałów pianka będzie chroniła przed zbyt mocnym nagrzewanie poddasza naszego budynku.