Dobre maski skutecznie chronią przed koronawirusem

Już drugi rok cały świat dzielnie walczy z pandemią koronawirusa. Największe medyczne autorytety dniami i nocami pracują nad wynalezieniem lekarstwa, które pomoże w szybszym wyzdrowieniu z covid19. Na tą chwilę to wirus ma nad nami przewagę, ale to się lada chwila zmieni. Pewnie kiedyś znów wrócimy do normalności, ale i tak ten czas pandemii zostanie w naszej pamięci na wiele kolejnych lat. Kiedyś będą o niej pisać w książkach do historii, ale póki co to my tą historię piszemy.

Zaopatrzmy się w dobre maski filtrujące

dobra maska z filtrem ffp2Przed nami za chwilę kolejny sezon zimowy, który do niedawna kojarzył nam się wyłącznie z zachorowaniami na grypę. Teraz mamy do czynienia nie tylko z grypą, ale również z koronawirusem. Już teraz warto zaopatrzyć się w jak największą liczbę maseczek ochronnych. Najlepiej kupić sobie maski filtrujące z zaworkiem ułatwiającym oddychanie. Jeśli już chcemy wybrać wersję ekonomiczną to wystarczą nam zwykłe maski chirurgiczne, które dzisiaj znowu możemy kupić za grosze. Pamiętajmy jednak co działo się rok temu, gdy maseczki osiągnęły ceny, jakich już pewnie nigdy nie osiągną. Jeśli chcemy zapewnić sobie ochronę na najwyższym poziomie to najlepszym wyborem będzie dobra maska z filtrem ffp2, którą możemy kupić za kilkadziesiąt złotych. Filtry są wymienialne, więc można kupić jedną maskę i kilka zapasowych filtrów do niej dedykowanych. Dobra maska to jedno a drugie to jej dopasowanie do twarzy. Pamiętajmy, że zarówno maska z filtrem jak i maseczka chirurgiczna musi idealnie przylegać do naszej twarzy. Tylko wtedy zapewnia nam najwyższy poziom ochrony. Jesień to chyba odpowiedni czas na to, żeby zrobić zapasy maseczek przed kolejną falą pandemii. Liczba zakażeń znowu gwałtownie rośnie, więc za chwile maski znowu mogą podrożeć kilkukrotnie. Kupując je dzisiaj możemy całkiem niedrogo zaopatrzyć się w nie na cały sezon zimowy. W maskach trzeba chodzić, bo jest to prawny obowiązek. Na pewno koniecznie trzeba tego obowiązku przestrzegać dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Jeśli komuś wydaje się, że koronawirus nie jest już tak groźny jak rok temu to na pewno tak nie jest. Jest równie groźny a obecne warianty jeszcze szybciej się rozprzestrzeniają. Skuteczną ochronę przed zarażeniem się dają jedynie dobre maski, które odpowiednio dopasujemy do swojej twarzy. Maski z filtrem ffp2 dają mają bardzo wysoki procent filtracji. Chronią nie tylko przed wirusami, ale również przed pyłem i smogiem. Musimy się chyba pogodzić z faktem, że maseczki zostaną z nami już na zawsze.