Dlaczego warto polerować lakier?

Jeśli ktoś kupował kiedyś auto z salonu, to na pewno z nostalgią przypomina sobie jego świeży wygląd i błyszczący lakier. Niestety jak to bywa wszystko się starzeje, a świeżość naszego auta pozostaje już tylko wspomnieniem. Dla osób, które nie mogą się z tym pogodzić istnieje możliwość odrestaurowania starego samochodu i odświeżenie jego wyglądu tak, żeby wyglądał, jakby dopiero co zjechał z linii produkcyjnej.

Metody polerowania lakieru

polerowanie lakieruNajważniejszym elementem w odświeżeniu wyglądu naszego auta jest nadanie jego warstwie lakierniczej pierwotnego wyglądu, który wzbudzał w nas tak wiele emocji. Obecny stan jest związany z tym, że warstwa lakiernicza, która pełniła rolę ochronną auta z czasem po działaniu czynników atmosferycznych i promieni słonecznych utraciła swój blask i mocno zmatowiała. Matowienie działa na zasadzie wytworzenia się mikro nierówności na jej powierzchni, które nierównomiernie odbijają promienie słoneczne. Dlatego aby przywrócić tej warstwie poprzedni blask należy te nierówności wyrównać. Najlepiej jest wykonać to poprzez polerowanie powierzchni auta, co znacznie wygładzi i rozświetli nasz lakier. Należy jednak w tym przypadku uważać, gdyż niekiedy warstwa lakieru jest na tyle cienka, że polerowanie lakieru może ją tylko jeszcze bardziej uszkodzić. W takim przypadku należy wcześniej nanieść kolejną warstwę jeszcze przed samym polerowaniem. Do polerowania można oczywiście użyć ręcznych papierów polerskich, ale dużo skuteczniejszą metodą jest wykorzystanie polerek automatycznych zapewniających dużą wydajność i skuteczność polerowania. Takie urządzenia można łatwo nabyć w sklepach motoryzacyjnych i budowlanych w całej Polsce, gdzie znajdują się ich dziesiątki rodzajów. Jeśli nie mamy umiejętności, czasu, ani ochoty wykonywać polerowania samemu to możemy zlecić to specjalistycznym warsztatom, które posiadają nie tylko bardziej profesjonalny sprzęt do polerownia, ale także duże doświadczenie i umiejętności przy wykonywaniu tego zadania. Jeśli boimy się, że coś nie uda nam się zrobić bez uszczerbku w stanie lakierniczym naszego auta to lepiej wybrać to rozwiązanie i mieć z tym święty spokój.

Takie punkty, które świadczą tego typu usługi znajdują się praktycznie w każdym większym mieście, a dodatkowo można je spotkać także w niektórych mniejszych miejscowościach. Często nie są to tylko obiekty wykonujące samą polerkę, ale także punkty lakiernicze, które w razie konieczności uzupełnią także warstwę lakieru na naszym samochodzie jeśli okaże się zbyt mała.