Dla kogo terapia tlenem?

Dzięki nasyceniu tlenem całego organizmu, możliwe jest łagodzenie różnych schorzeń, pobudzenie skóry do regeneracji czy też poprawa wyników sportowych. Zabiegi tlenem stosowane są przez sportowców, aby zregenerować się po dużym wysiłku oraz zwiększyć swoją wydolność. Dzięki leczeniu tlenem pod wysokim ciśnieniem można świetnie przyspieszyć gojenie się ran oraz oczyścić organizm z tlenku węgla.

Jakie jest zastosowanie komór tlenowych?

duża komora tlenowa - warszawaJak wiadomo, tlen ma zbawienne działanie na organizm i niezwykłą popularnością cieszą się zabiegi w komorach tlenowych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Możliwe jest uczestniczenie w zabiegu tlenoterapii wraz z dzieckiem, a w tym celu polecana jest duża komora tlenowa – Warszawa to miasto, w którym można poddać się takiemu zabiegowi. Rodzic, który przebywa z dzieckiem w komorze, również może korzystać z dobroczynnego wpływu tlenu, ponieważ komora posiada podwójne wejście dostarczające tlen. Przeciwwskazaniami do odbycia zabiegu jest posiadanie rozrusznika serca, zażywanie niektórych leków, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego czy rozedma płuc. Dzięki temu, że komora jest dwuosobowa, można skorzystać z niej wraz z dzieckiem, które będzie czuło się pewniej i bezpieczniej w towarzystwie rodzica. Zabiegi w komorze tlenowej zalecane są w takich schorzeniach jak ADHD, nawracające migreny, zespół Aspergera, autyzm, choroby skórne, trudno gojące się rany oraz choroby układu oddechowego czy krążeniowego. Dzięki terapii tlenem sportowcy mogą zregenerować się po intensywnym wysiłku, a także zwiększyć swoją wytrzymałość. Seria zabiegów z tlenem polecana jest przed różnego rodzaju zawodami, aby naturalnie zwiększyć wydolność organizmu i osiągnąć lepsze wyniki. Tlenoterapia nie ma ograniczeń wiekowych, zatem mogą z niej korzystać dzieci, a także osoby starsze. Szczególnie poleca się zabiegi z użyciem tlenu dla osób, które zatruły się czadem oraz, które doznały nagłego niedosłuchu. W przypadku oparzeń termicznych również bardzo dobre wyniki osiąga się dzięki terapii w komorach hiperbarycznych.

Zaleca się korzystać z komór tlenowych, tylko w profesjonalnych miejscach, które posiadają stosowne certyfikaty. Dzięki oddychaniu czystym tlenem, można wspaniale dotlenić cały organizm, zregenerować go i pobudzić do tworzenia komórek macierzystych. Warto wykonać zabieg tlenoterapii w seriach, ponieważ dzięki serii zabiegów osiąga się lepsze rezultaty. Przy skorzystaniu z serii zabiegów, po przeliczeniu, cena pojedynczego zabiegu jest niższa.