Dieta BARF dla nszego pupila

Żywienie jest bardzo ważnym krokiem do zdrowia. Nic dziwnego, że z roku na rok rośnie świadomość związana ze zdrowym odżywianiem. Tak naprawdę żywienie jest niesamowicie ważne nie tylko u człowieka, ale u każdego organizmu. Jeśli dostarczamy sobie jak najlepszej jakości pożywienia, to powinniśmy w taki sam sposób postępować także z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Niestety najczęściej nie zwracamy uwagi na co, czym karmimy naszego psa, ponieważ wydaje nam się, że karma, którą znajdziemy w większości sklepów naprawdę jest dla niego najlepsza.

Co to jest dieta BARF

barf karmaW ostatnim czasie bardzo głośno jest o tak zwanej surowej diecie dla naszego pupila. Mówi się o tym, że dieta ta jest w pewnym sensie powrotem do korzeni, ponieważ pozwala na żywienie psa w taki sposób, w jaki żywią się wilki. Niestety powinniśmy wiedzieć, że przejście psa na dietę BARF może być nieco skomplikowane. Wszystko dlatego, że wymaga specjalnego przygotowywania posiłków. W takiej diecie nie może znaleźć się jedynie mięso. Bardzo ważne jest, aby taka dieta zawierała również podroby. Poza tym dieta BARF powinna być zróżnicowana. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na to, aby jego pupil zaczął się w taki sposób odżywiać. Wszystko dlatego, że dieta ta jest czasochłonna. Zazwyczaj muszą z niej zrezygnować osoby, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu i dużo pracują. Mimo wszystko na rynku dostępna jest BARF karma, która pozwala na proste wprowadzenie tej diety u naszego pupila. Zawiera ona odpowiednio przygotowany posiłek, który wystarczy tylko podać. Niestety zdania na temat tego modelu żywienia są podzielone. Tak naprawdę dużo mówi się o tym, że dieta ta może zwiększać ryzyko zarażenia pasożytami. Znajdzie się również ogromna ilość zwolenników tej metody. Wbrew pozorom wszystko ma swoje wady i zalety, a decyzję o przejściu naszego pupila na tą dietę powinniśmy podjąć sami. Mimo wszystko taka surowa dieta z pewnością dostarczy naszemu pupilowi wszystkich niezbędnych substancji i sprawi, że będzie on wyglądał zdrowo.

BARF to specjalny model żywienia psów i kotów, który w ostatnim czasie stał się niesamowicie popularny. Coraz większa liczba osób decyduje się na tę dietę. Mówi się, że żywienie surowym mięsem może przynieść naprawdę wiele pożytku. Tak naprawdę decyzję, czy nasz pies przejdzie na dietę BARF musimy podjąć samodzielnie. Niezaprzeczalną zaletą tego modelu żywienia jest fakt, że na taką dietę może przejść każdy pies – niezależnie od rasy, czy stanu zdrowia. Mimo wszystko warto skonsultować to z weterynarzem.