Czyszczenie dna basenu za pomocą odkurzacza

 

Własny przydomowy basen, to nie tylko przyjemność, ale także liczne obowiązki. Aby móc cieszyć się przyjemnością pływania świeżej i czystej wodzie, trzeba ją odpowiednio pielęgnować. Do głównych zadań związanych z pielęgnacją basenu należy jego czyszczenie, uzdatnianie wody i pielęgnacja obszaru obok basenu. W sporej części prac wyręczają nas systemy automatycznej pielęgnacji basenu, jednak niektóre czynności musimy wykonać samemu.

Wydajne odkurzacze do czyszczenia dna basenu

wydajny odkurzacz do dna basenuNawet najbardziej zaawansowane automatyczne systemu oczyszczania wody nie działają idealnie i nie usuwają wszystkich zabrudzeń. Niewielka ich część pozostaje w basenie i z czasem osadza się na ściankach i dnie naszego akwenu. Żeby się pozbyć tych zanieczyszczeń, używa się takiego sprzętu jak wydajny odkurzacz do dna basenu, czyli urządzenia, które jest stworzone do czyszczenia ścianek i dna basenów przydomowych. Słuszne skojarzenie nazwy z tradycyjnym odkurzaczem, z grubsza opisuje działanie tej maszyny. Czyszczenie ścianek odbywa się poprzez specjalne końcówki na wysięgnikowej rurze ssącej, która jest dodatkowo wyposażona w czyścik. Poruszając końcówką po ściance basenowej, włosie czyścika zeskrobuje zabrudzenia, które dzięki rurze ssącej są zasysane do wnętrz odkurzacza, a nie trafiają z powrotem do wody. Zanieczyszczenia we wnętrzu odkurzacza są wyłapywane przez filtr, który przepuszcza czysta wodę, z powrotem do basenu. Takie rozwiązanie pozwala na czyszczenie basenu bez konieczności spuszczania wody w basenie, co jest ważne, ze względu na to, że woda dużo kosztuje, a napełnienie basenu wymaganą jej ilością to poważne straty finansowe dla jego właściciela. Najczęściej tego typu sprzęt posiadają specjalistyczne firmy, które czyszczą baseny, przyjeżdżają z nim na miejsce i zabierają się za swoją pracę. Oczywiście taki sprzęt można także zakupić dla siebie na własność i samemu go użytkować, jednak nie zawsze chce nam się to robić. Nieraz lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i mieć spokój z tego typu pracami.

Sprzęt do czyszczenia basenu ma już swoją długą tradycję i jest ciągle rozwijany podlegając licznym modyfikacjom. Z czasem zwiększyła się ich wydajność i polepszyła się jakość filtrów oczyszczających zanieczyszczenia. Dzięki temu możemy je użytkować jeszcze skuteczniej, a nasze baseny będą czyste przez dłuższy czas. Posiadanie własnego basenu to na prawdę duża frajda, dlatego warto o niego odpowiednio zadbać, tak aby nie mieć z nim żadnego problemu i aby cieszył oko przez jak najdłuższy czas.