Czym jest karboksyterapia?

Niektórym osobom z prawidłowym metabolizmem udaje się utrzymywać prawidłową wagę. Dbają one o zdrową dawkę ruchu, dzięki czemu mają dobrą kondycję. Nie oznacza to jednak, że ich ciało i skóra wygląda tak, jakby sobie tego życzyli. Takie osoby borykają się najczęściej z bardzo widocznym cellulitem i rozstępami. Ich skóra straciła jędrność i elastyczność – wydaje się, że bezpowrotnie. Czy w takich przypadkach można sobie z tym poradzić? Tak, a karboksyterapia to jeden ze skuteczniejszych sposobów.

Więcej o zaletach karboksyterapii

skuteczna karboksyterapia w łodziJak już powiedziano w tekście powyżej, niekiedy sama zdrowa, zbilansowana dieta i duża dawka ruchu nie wystarczą, by nasze ciało wyglądało dobrze. Wiele osób boryka się z trudnymi do usunięcia rozstępami i cellulitem. Co zrobić, by się ich trwale pozbyć i w końcu cieszyć się pięknie wyglądającym ciało? Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest wspomniana wcześniej karboksyterapia. Zacznijmy od tego, czym właściwie jest ten zabieg, jakie są wskazania do jego wykonywania, a jakie przeciwwskazani. Otóż karboksyterapia to zabieg wykonywany przy użyciu medycznego dwutlenku węgla, który wtłacza się pod skórę, dokładnie tam, gdzie znajduje się tkanka tłuszczowa pacjenta. Jeśli interesuje nas skuteczna karboksyterapia w Łodzi, to znajdziemy tam naprawdę wielu wykwalifikowanych w tej dziedzinie specjalistów. Dlaczego do tego zabiegu używa się gazu? Otóż tkanka tłuszczowa jest bardzo podatna na działanie właśnie gazu, pod jego wpływem tłuszcz rozpada się nam mniejsze fragmenty, przez co łatwiej jest go usunąć z organizmu (robi on to sam, chcąc pozbyć się gazu z organizmu). Po zabiegu należy pamiętać o tym, by pić duże ilości wody – pomoże to usunąć komórki tłuszczowe i wszelkie toksyny z organizmu. Po zabiegu należy się również oszczędzać, to znaczy nie obciążać się żadnymi cięższymi ćwiczeniami fizycznymi. Ciało zaraz po zabiegu może być nieco nabrzmiałe, dlatego też nie trzeba panikować, że zabieg przyniósł skutek odwrotny do zamierzonego. Karboksyterapia może nieco boleć lecz ból jest do zniesienia.

Jakich efektów możemy się spodziewać po takim zabiegu, jakim jest karboksyterapia? Oczywiście należy wspomnieć, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale dla trwalszych rezultatów, jeden zabieg nie wystarczy. Po kilku natomiast możemy oczekiwać mniej widocznego cellulitu, zmniejszonej ilości tkanki tłuszczowej. Skóra będzie wyglądała na bardziej nawilżoną i jędrniejszą. Co ważniejsze, będzie po prostu wyglądała dużo młodziej niż przed zabiegami.