Czy warto kupić składany rower?

Na rynku istnieje bardzo szeroka oferta różnych typów rowerów. Możemy kupować takie jednoślady, biorąc pod uwagę m.in. wiek osoby jeżdżącej na nim oraz jej wzrost i wagę, ukształtowanie terenu, po którym będziemy się poruszali, prędkość, jaką chcemy uzyskiwać, nasze preferencje estetyczne itp. Sporą popularnością cieszą się obecnie rowery elektryczne. Ich istotną jest odciążanie naszych mięśni i szybsze przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Oczywiście nie każdy preferuje takie rozwiązanie, jednak warto zawsze przynajmniej o nim pamiętać.

Zalety składanych rowerów

składane rowery elektryczneWśród elektrycznych jednośladów warto wspomnieć o tych, które można w łatwy sposób złożyć. Zazwyczaj tego typu urządzenia są składane na środku ramy na pół. Po co właściwie to robić? Chodzi przede wszystkim o możliwość łatwego i wygodnego transportu roweru. Tego typu jednoślad zmieści się bowiem w bagażniku nawet malutkiego samochodu. Nie musimy więc myśleć o montowaniu haka holowniczego i kupnie platformy rowerowej, co zawsze oznacza poniesienie dość dużych kosztów. Istotne są także możliwości przechowania składaków. Sama nie posiadam garażu ani nawet piwnicy, więc bardzo sobie cenię, gdy mogą coś ukryć w swoim domu i nie zajmuje to zbyt wiele miejsca. Warto także dodać, że zazwyczaj składane rowery elektryczne są bardzo lekkie. Ich ramy wykonuje się z aluminium. Takie jednoślady możemy zatem w łatwy sposób wnieść na piętro budynku, czy włożyć do bagażnika, co może mieć dla wielu osób duże znaczenie. Czasami spotykam się z negatywnymi opiniami na temat elektrycznych jednośladów, jednak uważam, że nie warto przejmować się takimi uwagami. Każdy wybiera to, co chce, a komfort poruszania się rowerem, który ma elektryczne wspomaganie, jest ogromy. Zawsze możemy przecież używać siły własnych mięśni, a korzystać z dodatkowego wspomagania w sytuacjach awaryjnych lub kryzysowych. Ma to duże znaczenie szczególnie wówczas, gdy chcemy pokonać wielokilometrową lub trudną trasę. Myślę, że nie ma czego się wstydzić i warto korzystać z nowych możliwości i technologii.

Każdej osobie, która nie ma zbyt wiele miejsca na przechowywanie jednośladu oraz ma problemy z jego transportowaniem, szczerze polecam kupno elektrycznego składaka. Jest to bardzo nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, doskonale sprawdzające się w wielu sytuacjach oraz pozwalające nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Składany rower bez problemu zmieści się w każdym kącie oraz bagażniku samochodowym. Nie musimy zatem martwić się o montowanie go na drogich platformach rowerowych.