Czy opłaca się zainwestować w wypożyczalnię vanów?

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewna myśl. Chciałabym założyć firmę. Nie chcę wiecznie siedzieć za biurkiem i pracować dla kogoś, kto tego nie docenia. Jestem tym zmęczona. Myślałam od jakiegoś czasu nad tym, czy dobrym pomysłem byłaby inwestycja w firmę przewozową. Ukończyłam studia logistyczne, obecnie pracuję w firmie spedycyjnej, więc doświadczenie posiadam. Jak to bywa na początku – trzeba mieć jakąś gotówkę na start. Ja ją posiadam, ale nie wiem do końca czy mój pomysł na biznes wypali.

Wypożyczalnia vanów pomysłem na biznes

wypożyczalnia vanów bydgoszczTak, właśnie chciałabym prowadzić wypożyczalnię samochodów dostawczych oraz małych busów. Myślę, że jest to potrzebna firma, ponieważ coraz więcej osób migruje nie tylko po całej Polsce, czy nawet samym regionie województwa, ale i również poza granice Rzeczypospolitej Polski. Boję się jednak podjąć ten mały krok, zwolnić się i zrobić to, co tak bardzo chcę. Moja wypożyczalnia vanów Bydgoszcz musi być decyzją przemyślaną i przekalkulowaną. Wiem, iż na początku muszę zrobić świadomy biznes plan, w którym będą wszystkie szanse i zagrożenia wynikające z posiadania firmy, która może przynieść nie tylko duże dochody, ale i straty. Jeśli chodzi o gotówkę na start, wiem, iż będę musiała kupić co najmniej trzy vany, które będą bezpieczne dla moich klientów. Jednego vana już posiadam. Kupiłam go jakieś trzy lata temu. Jest on w całkiem dobrym stanie, wystarczy tylko zainwestować w pranie tapicerki i będzie jak całkowicie nowy. Oprócz tego muszę mieć jeszcze miejsce na to, aby samochody dostawcze móc gdzieś przechowywać. Najlepiej będzie trzymać je w blaszanych garażach i właśnie te elementy również muszę dopisać do wydatków. Kolejnym krokiem będzie reklama. I tutaj z pomocą przyjdzie mi internet oraz portale społecznościowe, na których będę się ogłaszać. Warto jest założyć stronę internetową z dokładną ofertą, lokalizacją i kontaktem. Zakładając wypożyczalnię vanów będę musiała płacić ubezpieczenie i podatki. Jest to wliczone w koszty. 

Z całego serca pragnę odciąć się od mojego zakładu pracy i pracować na swój własny rachunek we własnej wypożyczalni vanów. Mimo, iż jestem kobietą, od zawsze miałam zamiłowanie do logistyki i motoryzacji. Marzenia warto więc spełniać, a skoro z marzeniami idą również pieniądze, to warto kuc żelazo, póki gorące. Liczę na to, że szybko podejmę ostateczną decyzję i będę mogła rozwijać swoją firmę. mam nadzieję, że znajdę wielu klientów, którzy z chęcią skorzystają z usługi wypożyczenia nowoczesnych vanów, jakie będę mieć w ofercie.