Czy kupować cienką kołderkę dla niemowlęcia?

W związku z tym, że nasze dziecko miało urodzić się latem część rzeczy była przeznaczona właśnie na ten czas. Tym samym nie inwestowaliśmy w ciepłe koce i pościele w których nasz nowo narodzony niemowlak mógłby się przegrzać. Tego typu rzeczy schowaliśmy głęboko w szafie w oczekiwaniu na zimę.

Cienka kołderka dla niemowlaka

cienkie kołderki dla niemowlątPostanowiliśmy kupić osobną kołdrę na lato, która byłaby nie tylko lekka, ale i antyalergiczna. Z czasem jednak się okazało, że lżejsza kołdra przydaje się dłużej, niżeli tylko latem. Cienkie kołderki dla niemowląt przydały się nam także w okresie jesienno-zimowym, kiedy to w domu było na tyle ciepło, że nie było potrzeby nakrywać dziecka zbyt grubą kołderką. Przy wyborze kołderki kierowaliśmy się zdrowym rozsądkiem. Przede wszystkim nie chcieliśmy, aby była ona zbyt sztuczna, także istotny był dla nas materiał z jakiego była wykonana kołderka. Druga rzecz to wielkość kołdry – dla takiego maluszka nie powinna być zbyt duża, aby się nie zaplątał w nią podczas snu. Tym samym wybraliśmy jedną z mniejszych, czyli tą, która ma wymiar sześćdziesiąt centymetrów na sto centymetrów. Jest to optymalna wielkość dla niemowlaka. Ponadto, jako, że oboje z mężem jesteśmy alergikami postanowiliśmy dmuchać na zimne i zawczasu zakupić antyalergiczną kołdrę dla dziecka, które potencjalnie także mogłoby się okazać alergikiem. Decydując się na zakup kołdry warto zwrócić także uwagę na to co jest napisane na metce, czyli jak można ją prać. Przy malutkim dziecku może nam się przydarzyć wiele niespodzianek w łóżeczku naszej pociechy. Część z nich może nie poradzić sobie z przetarciem wilgotną szmatką, dlatego warto odświeżyć pościel lub najzwyczajniej w świecie ją wyprać. Wiadome i oczywiste jest to, że najlepiej gdyby taką kołdrę można było wyprać w pralce. Dzięki temu unikniemy wożenia jej po pralniach chemicznych. Raz, że oszczędzimy czas a dwa, że będzie to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Codzienne dbanie o pościel dziecięcą spoczywa na rodzicach. Z czasem można wymagać tego od dzieci. Niemniej jednak od takich maluszków ciężko tego oczekiwać. Aby było nam łatwiej i wygodniej warto wybrać tą kołdrę, która jest cienka oraz solidnie wykonana.

Jest ona nie tylko praktyczna i wygodna w użytkowaniu, ale i ciepła. Może służyć za całoroczne okrycie. Jest to rozwiązanie przede wszystkim bezpieczne, ponieważ grubsza kołderka może być problematyczna i mało wygodna dla niemowlaków. Rodzice także będą spać spokojniej, gdy będą mieć pewność, że nic nie zaburzy snu ich dziecka.