Ceny rodzinnych rejsów jachtem w Chorwacji

Świetnym pomysłem na rodzinne wakacje może być wynajęcie jachtu i żegluga po jednym z mórz na ciepłym południu. Osoby zainteresowane taką formą spędzenia wakacji mają dwie możliwości. Mogą same zorganizować sobie rejs we własnym zakresie albo skorzystać z rejsów organizowanych przez biura podróży. Organizacją rejsów zajmują się zarówno polskie biura podróży jak i lokalne biura turystyczne w wybranym kraju. Najłatwiej samodzielnie załatwić wszystko w Chorwacji, bo mariny z jachtami znajdziemy tam na całym wybrzeżu.

Koszty rejsu dla rodziny zależą od jachtu

rejs rodzinny w ChorwacjiW każdej chorwackiej marinie, w której cumują łodzie i jachty, możemy wynająć taką jednostkę pływającą na dłuższy okres czasu. Przy czym dla każdego musi być oczywistym, że takiego jachtu nie wypożycza się z dnia na dzień podczas pierwszej wizyty w marinie. Najpierw trzeba sobie wszystko zarezerwować drogą internetową. To jest akurat bardzo łatwe, bo większość chorwackich marin oferujących rejs rodzinny w Chorwacji ma swoje strony internetowe również w języku polskim. Każdy ma jednak wybór, bo czasem lepiej skorzystać z pomocy polskich pośredników przy załatwianiu takiego rejsu. A jakie są ceny takich rejsów? Jachty wypożycza się oczywiście w wersji motorowej, ale paliwa spalają one jak na lekarstwo. Koszty rejsu zależą jeszcze od tego czy mamy uprawnienia skippera czy musimy sobie kogoś do tej roli wynająć. Jeśli sami będziemy obsługiwać jacht to wynajęcie go na cały tydzień nie powinno kosztować więcej niż tysiąc pięćset euro. Jeśli natomiast chcemy wynająć łódź wraz ze sternikiem to wówczas trzeba sobie doliczyć po około sto euro za dzień dodatkowo. W takich okolicznościach wynajęcie jachtu na tygodniowy rejs będzie kosztować ponad dwa tysiące euro. Podana cena dotyczy większej jednostki, w której może jednocześnie płynąć nawet osiem osób i każdemu będzie na takim jachcie wygodnie. Dla mniejszej ilości osób można wynająć mniejsze jachty. Taki rejs najlepiej opłaci się wówczas, gdy ma się kogoś, kto do pływania jachtem ma uznawane w Europie uprawnienia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt wynajęcia jachtu na poziomie dwóch tysięcy euro to i tak nie jest dużo jak za tydzień wakacji na pięknym i bardzo ciepłym morzu. Tym bardziej, że nowoczesne jachty są świetnie wyposażone i taki rodzinny rejs to gwarancja udanego wypoczynku. Organizując taki rejs rodzinny można kontaktować się bezpośrednio z chorwackimi marinami, albo załatwiać wszystko przez polskie biuro podróży. Jeśli chodzi o ceny to różnice są niewielkie.