Ceny hirudoterapii w Warszawie

W dwutysięcznym piątym roku Amerykańska Agencja do Spraw Żywności uznała hirudoterapię za oficjalną metodę leczniczą. Ludzie stosowali ją od wieków ze względu na lecznicze właściwości pijawek: antybakteryjne, przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz antybiotyczne. Pijawki przeznaczone do leczenia ludzi pochodzą ze sterylnych hodowli laboratoryjnych. Są całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Wywodzą się z gatunku hirudo medicinalis – stąd wzięła się nazwa zabiegów leczenia pijawkami – hirudoterapia.

Aktualna cena leczenia pijawkami

leczenie pijawkami w Warszawie - ceny zabiegówW centralnej części Polski, a mianowicie w Warszawie wiele osób zajmuje się hirudoterapią. Aby znaleźć najlepszą dla siebie ofertę warto w przeglądarce internetowej wpisać hasło: leczenie pijawkami w Warszawie – ceny zabiegów. Dzięki temu każda ze stron jaka nam się ukaże przedstawi szczegółową ofertę zabiegu, osobę zajmującą się jej wykonaniem, lokalizację obiektu, w którym zostanie wykonana usługa, cenę oraz opinię klientów. Różnorodność cen jest ogromna. Zwykle zależy od ceny pijawek, którą oferuje dana hodowla laboratoryjna. Zwykle osoby zajmujące się hirudoterapią zamawiają pijawki z laboratoryjnych hodowli. Cena jednej pijawki waha się od około trzydziestu złotych do pięćdziesięciu. W zależności od typu zabiegu oraz lokalizacji schorzenia chorobowego wykorzystuje się określoną liczbę pijawek. Zwykle są to dwie, trzy pijawki. Nie wskazane jest stosowanie większej ilości ze względu na dużą utratę krwi oraz spadek elementów morfologicznych krwi, a zwłaszcza hemoglobiny, która może skutkować niedokrwistością. Odpowiednio przeszkolone osoby doskonale wiedzą jak pomóc pacjentowi oraz zalecają wykonanie kontrolnej morfologii przed i po wykonaniu zabiegu. Koszt usługi obejmuje cenę pijawek oraz koszt wykonania zabiegu. Jeżeli wykorzystamy dwie pijawki to cena zazwyczaj nie przekracza stu złotych. Wybierając najlepszą dla siebie ofertę warto skorzystać ze stron internetowych na których osoby zajmujące się hirudoterapią dokładnie opisują cały zabieg oraz jego koszt.

Różnorodność cen dotycząca leczenia pijawkami w Warszawie jest uzależniona od tego z jakiej hodowli laboratoryjnej osoba wykonująca zabieg zamawia pijawki oraz ile liczy sobie za wykonanie danej usługi. Ceny wahają się zwykle od stu do dwustu złotych za jeden zabieg. Do tego należy doliczyć sobie koszt wykonania opatrunku w warunkach domowych. Niezbędny będzie do octenisept oraz gaziki i specjalne plastry. Taki opatrunek należy wykonać co najmniej dwa razy dziennie przez okres dwóch dni od wykonania zabiegu hirudoterapii.