Bezpieczne foteliki samochodowe dla psów

Z całą pewnością każdy właściciel, który kocha swojego zwierzaka, pragnie zapewnić mu bezpieczeństwo w każdej sytuacji.Często się zdarza, że z różnych powodów musimy podróżować razem ze swoim psem samochodem. W takich sytuacjach należy zapewnić bezpieczeństwo sobie i zwierzakowi. Pies nie powinien kręcić się po samochodzie, gdyż wówczas może spowodować groźne w skutkach wypadek samochodowy.

Pies przewożony w samochodzie powinien mieć fotelik

fotelik samochodowy dla psówChyba każdy właściciel psa chociaż raz stanął przed koniecznością wspólnej podróży ze swoim pupilem. Osoby podróżujące środkami komunikacji miejskiej zazwyczaj trzymają psa na smyczy. Problemy zaczynają się, gdy podróżujemy samochodem osobowym. Zwierzaki różnie reagują na podróż. Niektóre są zadowolone i spokojne. Inne z kolei wykazują objawy zestresowana, piszczą i trudno im usiedzieć w jednym miejscu. Dlatego też zaleca się, żeby pies podróżował samochodem w specjalnym foteliku. Dzięki temu podróż będziemy spokojniejsza i bezpieczna. Zwierzak nie powinien chodzić po samochodzie bez żadnej kontroli. Nawet jeśli trzymamy psa na kolanach, nigdy nie wiadomo jak zwierzak zachowa się w danej sytuacji, na przykład w przypadku ostrego hamowania lub zakrętu. Nie rzadko się zdarza, że pies pod wpływem określonego bodźca nagle bez ostrzeżenia skoczy od tyłu na kierowcę. Jest to bardzo niebezpieczna sytuacja. Wówczas może dojść do wypadku samochodowego. Dlatego też warto zawczasu zaopatrzyć się w fotelik samochodowy dla psów. W sklepach zoologicznych różnego rodzaju nie brakuje odpowiednich fotelików, które są przystosowane do przewożenia psów w samochodzie. Za pomocą specjalnych szelek można szybko i prosto zapiąć psa. Niektóre zwierzaki bardzo protestują przeciw takiemu rozwiązaniu. A zatem zaleca się, żeby wcześniej przyzwyczaić psa do fotelika. Na początku pies powinien mieć możliwość oswojenie się z zapachem fotelika. Można również następnym w następ na krótko zapiąć psa w foteliku w zaciszu domowym. Potem można się wybrać na krótką przejażdżkę samochodem.

Psy małe i duże podczas jazdy powinny przebywać w specjalnym foteliku samochodowym. Fotelik powinien być wygodny dla zwierzęcia i bezpieczny. Zazwyczaj foteliki samochodowe dla psów składają się z wygodne i poduszki oraz wytrzymałych szelek. Cały zestaw powinien być łatwy do zamontowania w samochodzie. Warto podkreślić że niektóre psy protestują przed zapięciem ich w foteliku. W takim przypadku warto wcześniej przyzwyczaić zwierzę do fotelika, zanim wybierzemy się z nim w dłuższą podróż.