Balony na każdą okazję

 

Wiele jest okazji do świętowania. Chrzest, wesele, urodziny, kolejna rocznica ślubu. Są to chwile gdy chcemy aby wszystko wyglądało wręcz idealnie. Jeśli wyprawiamy imprezę dla siebie szukamy inspiracji na ciekawe aranżacje i dekoracje, jeśli z kolei idziemy do kogoś główkujemy nad ciekawym i nietuzinkowym prezentem dla kogoś. W ostatnim czasie wręcz nieodłącznym elementem każdej imprezy są balony.

Prezenty z balonów

prezent balonowyDawniej były zazwyczaj jednokolorowe, zwykłe balony, z których po prostu tworzono girlandy lub przywiązywano je do krzeseł jako dekorację. Dzisiaj możliwości jest znacznie więcej. Balony to już nie tylko ozdobny element, ale również świetny podarunek. Prezent balonowy to ciekawe pomysł, tym bardziej, że wzorów jest więcej niż moglibyśmy to sobie wyobrazić. Idąc do kogoś na urodziny możemy oprócz tradycyjnych kwiatów wręczyć mu złotą lub srebrną cyfrę oznaczającą jego wiek, napełnioną helem. Dzisiaj jest to już wręcz podstawowy i niezbędny gadżet jaki towarzyszy okrągłym rocznicom ślubów czy hucznym osiemnastkom. Na rozpoczęcie lub zakończenie uroczystości możemy z kolei zafundować solenizantowi wypuszczanie napełnionych helem balonów z siatki, kartonu czy pudełka. Każdy z tych sposobów jest równie efektowny. Jeśli chcemy zrobić komuś balonowy prezent możemy także skorzystać z poczty balonowej. Tu do wyboru mamy pojedyncze gotowe zestawy lub zestawy bukiety. Możemy oczywiście sami dowolnie skomponować sobie taki bukiet albo wybrać pojedynczy balon z dodatkami. Są firmy, które specjalizują się w tego typu przesyłkach. Przygotują za nas paczkę, odpowiednio zapakują i wyślą pod wskazany adres. Balony te są przymocowane do obciążnika i zapakowane w karton z kolorową folią w środku. Osobiście dostałam kiedyś taki bukiet serduszek wypełnionych helem z okazji Dnia Matki i byłam nie tylko zaskoczona ale i zachwycona. Miałam tez możliwość przygotowania kiedyś dla koleżanki baby shower i dla przyszłej mamy zamiast tradycyjnych kwiatów, które mogłyby drażnić ją zapachem miałyśmy przygotowane bukiety kwiatów zrobione z balonów. Były to te same podłużne balony, z których klaun w cyrku często robi zwierzątka lub inne cuda.

Balony to świetny pomysł na prezent główny lub jako drobny dodatek. W marketach można już spotkać nawet automaty, które same napełniają balony z helem po wrzuceniu do nich kilku złotych. Jeśli zamawiamy taki balon z kolei w jakiejś firmie należy zrobić to z wyprzedzeniem. Rzadko kiedy zdarza się, że po wejściu do takiego sklepu czy boksu na holu w galerii wyjdziemy od ręki z tym czego potrzebujemy. Tak naprawdę to nawet już większość sklepów papierniczych posiada taką usługę w swojej ofercie.