Akredytowane i profesjonalne kursy hipnozy

Osoby, które na co dzień interesują się psychologią, psychoterapią czasami szukają czegoś więcej – szukają alternatywnych sposobów pomagania swoim pacjentom. Jedną z takich metod jest hipnoza i wcale nie jest to nic nowego. Hipnoza jako metoda terapeutyczna stosowana była już kilkadziesiąt lat temu, a co najważniejsze – stosowano ją z powodzeniem. Każdy kto chce wprowadzić hipnozę do swoich usług terapeutycznych, powinien najpierw odbyć odpowiednie kursy.

Podstawowe i zaawansowane kursy hipnozy dla terapeutów

terapeutyczna hipnoterapia - kursJeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z hipnozą, to na pewno musi rozpocząć od kursu podstaw hipnozy, na którym dowie się, czym tak naprawdę jest hipnoza i w jaki sposób może nam ona służyć. W języku starogreckim słowo hypnos oznacza sen. Hipnoza nie jest jednak stanem, w którym człowiek zasypia. Przeciwnie – umysł człowieka zahipnotyzowanego pracuje prawidłowo. Po prostu jego uwaga jest zogniskowana, a więc koncentruje się na określonym bodźcu, a wszystkie bodźce, które docierają do osoby zahipnotyzowanej „z boku”, nie są w stanie wyprowadzić jej ze stanu koncentracji. Hipnoza wcale nie zmienia funkcjonowania mózgu – u osób w stanie hipnozy częstotliwość fal mózgowych nie zmienia się, gdyż jest dokładnie taka sama jak u osób niezahipnotyzowanych. Wybierając szkołę hipnozy, należy kierować się kilkoma czynnikami. Na pewno należy wybrać taką szkołę, w której zajęcia prowadzone są przez osoby doświadczone, a więc przez psychoterapeutów, którzy w swojej pracy na co dzień korzystają z dobrodziejstw hipnozy. Dobrym rozwiązaniem jest właśnie terapeutyczna hipnoterapia – kurs może przynieść nam wiele korzyści, ale nie należy rozpoczynać od razu od kursu dla zaawansowanych. Należy przechodzić kursy po kolei, aby zdobyć odpowiednią ilość wiedzy do samodzielnego przeprowadzania hipnoz. Dobrze będzie, jeśli kurs hipnozy będzie posiadał akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wiele kursów hipnozy skierowanych jest tylko do specjalistów, a więc do osób, które wykorzystają zdobytą wiedzę w pracy z klientami, pacjentami.

Najczęściej w kursach biorą udział psycholodzy, psychoterapeuci, lekarze, pedagodzy i wielu innych. Niektóre kursy są nawet dofinansowywane i z pewnością warto ubiegać się o takie dofinansowanie, jeśli istnieje możliwość (ceny profesjonalnych kursów nie należą do najniższych, ale są tego warte). Warto wspomnieć o tym, że większość kursów hipnotycznych jest rozciągnięta w czasie. Wszystko po to, by kursy był wszechstronny, a osoba, która go kończy, mogła później zastosować metody hipnozy w swojej pracy.